Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Sport
  • Voetbal
  • Belgisch Voetbal
  • AA Gent
  • Jupiler Pro League

Zeven dolle minuten loodsen Genk in play-off 1

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: Sven Van Malderen
21/03/12 - 22u20

De Bruyne beslissend met twee assists en goal

© photo news.

Zeven dolle minuten en een sublieme Kevin De Bruyne hebben Racing Genk alsnog in play-off 1 geloodst. Gent ging met 0-1 de rust in, maar zag dan in die korte tijdsspanne Benteke, Buffel en de 'maestro' himself toeslaan. Ook Kortrijk wist zich te plaatsen na een 2-0 zege tegen Beerschot. Kind van de rekening werd Cercle Brugge. Hoewel Bob Peeters en de zijnen met de beste papieren startten, deed een 1-0 nederlaag tegen Lokeren hen de das om. Onderin leden zowel Westerlo als Sint-Truiden een nederlaag, waardoor Jan Ceulemans in polepositie de strijd om de degradatie kan aanvatten.

De partij startte met een indrukwekkende minuut stilte naar aanleiding van de busramp. © belga.
22 kinderen en zes volwassenen lieten voor de partij witte ballonnen op. © belga.
Thijs zorgde voor de nodige paniek in de Cristal Arena. © belga.
Benteke gaf de Limburgers opnieuw hoop. © belga.
Buffel scoorde de bevrijdende 2-1. © photo news.
Voorzitter Houben kijkt gespannen toe in de tribune. © photo news.
Misschien wel het keerpunt van de match: Arzo raakte vlak voor rust geblesseerd en moest in het begin van de tweede helft gewisseld worden. © belga.
Vossen kreeg op het eind af te rekenen met krampen. © belga.

De laatste reguliere speeldag heeft de spannende verwachtingen volledig ingelost. Na een uur waren er nog maar weinig die een stuiver gaven om de kansen van de kampioen. Vijf minuten voor rust had Thijs bij een corner immers ijskoud de 0-1 voorbij Bailly gekopt. Lokeren teerde dan nog steeds op de vroege voorsprong via Fall en snel na rust zat ook Kortrijk in een zetel dankzij Zukanovic. Op dat moment was Genk zelfs virtueel afgezakt naar een achtste plek.

De Bruyne op nieuwe positie
Miserie troef dus, tot De Bruyne op zijn nieuwe positie centraal op het middenveld het heft resoluut in handen nam. Met twee assists in twee minuten zorgde de toekomstige klasbak van Chelsea voor de totale ommekeer. Benteke profiteerde daarbij eerst van een enorme dekkingsfout bij de Buffalo's, Buffel behield oog in oog met doelman Padt zijn koelbloedigheid. Om het sprookje helemaal af te maken, benutte De Bruyne even later ook nog de clevere doorsteekbal van Benteke. Van dan af lagen de bezoekers KO tegen het canvas.

Wallace laat zich ringeloren

Heel anders ging het er aan toe in die eerste helft. Genk schoot nog wel het kwiekst uit de startblokken, maar Padt redde het schot van Vossen en Benteke ging voor eigen succes in plaats van de vrije ploegmaat naast hem te bedienen. Vooral Wallace liet zich in die periode te makkelijk ringeloren met slecht dekkingswerk.

Gaandeweg echter namen de 'anciens' op het Gentse middenveld het initiatief steeds meer in handen. Een vrije trap van Thijs tegen de deklat luidde hun beste periode in, met onder meer ook nog een gevaarlijk schot van Smolders.

Dat de Buffalo's de score openden, kwam dus niet eens als een verrassing. De manier waarop gaf wel stof tot nadenken. Eerst miskeek Nadson zich volledig op de bal, met een hoekschop tot gevolg. Bij die corner verliet Tshimanga zijn stek bij de paal. Tot grote frustratie van Bailly, want Thijs mikte de bal precies in die hoek.

Limbombé ontsnapt aan rood

Vermits Vossen voor rust nog een reuzenkans miste en Benteke de thuisfans meer dan eens grijze haren bezorgd had, leek play-off 2 een feit. De situatie had zelfs nog hopelozer kunnen worden als Limbombé rood zou gekregen hebben voor een slag op het achterhoofd van Rafinha. Een schandalige overtreding, die scheidsrechter Boucaut zelfs niet opmerkte. Na de pauze zou de hemel boven de Cristal Arena echter opklaren, mede 'dankzij' het wegvallen van César Arzo. In blessuretijd had invaller Nahayo nog een compleet overbodige moordtackle in petto, die slechts met geel bestraft werd.

Leuke noot: vlak voor de 1-1 liet Mario Been de jonge Croux invallen, zijn eerste competitieminuten op het hoogste niveau. Zeven minuten later lagen er drie goals in het mandje. Geen slecht idee lijkt ons om hem als talisman in de play-offs te gebruiken...

    Lees ook

  • Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
  • Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
Eindstand reguliere competitie
Teams Punten Voor- en tegengoals
1. Anderlecht 67 61-26
2. Club Brugge 61 51-32
3. AA Gent 56 63-35
4. Standard 51 43-33
5. Racing Genk 46 60-44
6. KV Kortrijk 46 39-36
     
7. Cercle Brugge 46 36-37
8. Lokeren 44 48-40
9. KV Mechelen 37 40-50
10. Bergen 36 50-55
11. Beerschot 36 45-51
12. Lierse 31 24-36
13. Zulte Waregem 30 32-38
14. OH Leuven 29 38-58
     
15. Westerlo 20 29-59
16. Sint-Truiden 19 32-61
© photo news.
© belga.
© belga.

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Jupiler Pro League
  • AA Gent
  • Racing Genk

gerelateerd nieuws

  • Standard makkelijk langs OHL, Genk haalt het van Gent

    Standard makkelijk langs OHL, Genk haalt het van Gent

  • Herbeleef hoe Club reeks Essevee doorbrak en Anderlecht verder uitloopt

    Herbeleef hoe Club reeks Essevee doorbrak en Anderlecht verder uitloopt

  • Zulte Waregem mag niet Europees spelen in Gent

    Zulte Waregem mag niet Europees spelen in Gent

Meer over
  • Jupiler Pro League
  • AA Gent
  • Racing Genk

Alle Topcompetities

  • Jupiler Pro League
  • Eredivisie
  • Serie A
  • Premier League
  • Bundesliga
  • Ligue 1
  • Primera Division
  • Champions League
  • Europa League
  • Kies uw ploeg
    • AA Gent
    • Anderlecht
    • Beerschot
    • Bergen
    • Cercle Brugge
    • Charleroi
    • Club Brugge
    • Kortrijk
    • KV Mechelen
    • Lierse SK
    • Lokeren
    • OH Leuven
    • Racing Genk
    • Standard
    • Waasland-Beveren
    • Zulte-Waregem
Gouden 11

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Sport nieuws: Nederlands voetbal, Buitenlands voetbal, Champions League en Europa League, wielrennen, tennis, formule 1, schaatsen, meer sport

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet