Twee wilde olifanten hebben twee strohutten kapot getrapt en daarbij vijf bewoners, onder wie twee kinderen, gedood. De aanval vond 's morgens vroeg plaats in Bangsali in de noordoostelijke Indiase deelstaat Assam. De olifanten waren blijkbaar op zoek naar eten. Na de aanval verdwenen zij weer in de jungle.
Drie weken geleden werd in Assam een Nederlandse toerist door een wilde olifant doodgetrapt tijdens een safari in het reservaat Kaziranga.
Kaalslag in habitat
Het noordoosten van India herbergt de grootste populatie Aziatische olifanten. Alleen in de deelstaten Assam en Meghalaya leven er zo'n 7.000. De afgelopen 19 jaar zijn ongeveer 700 mensen door wilde olifanten gedood.
Volgens wildbeschermers zijn de aanvallen het gevolg van de rigoureuze aantasting van het leefgebied van de olifanten. Die worden daardoor gedwongen hun voedsel te gaan zoeken in dorpen. Satellietbeelden tonen dat tussen 1996 en 2000 in Assam zo'n 280.000 hectare dicht bos is kaalgeslagen. (novum/bf)


