Vrouw schenkt 3 miljoen euro voor bescherming van lynx

bewaar artikel
Door: redactie
24/02/10 - 05u06

Een Spaanse vrouw heeft na haar dood maar liefst drie miljoen euro nagelaten om de Iberische lynx te beschermen. Het dier is één van de meest bedreigde soorten ter wereld.

De vrouw die stierf op de Canarische eilanden, gaf in totaal negen miljoen euro aan goede doelen. Eén derde van dat bedrag was bestemd voor de Iberische lynx, één van de meest zeldzame katachtigen op Aarde.

Tweehonderd
Op dit moment blijven er amper tweehonderd Iberische lynxen in het wild over. Aan het begin van de 20ste eeuw waren er nog 100.000 exemplaren van deze prachtige katachtigen in Spanje en Portugal. De jacht op de dieren en de ontwikkeling van de steden hebben voor een dramatische afname van de populatie gezorgd. (hlnsydney/kve)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!