Spanje heeft woensdag in Madrid een telefooncel voorgesteld waar milieubewuste automobilisten de batterij van hun elektrische wagen kunnen opladen. De telefooncel ligt vlakbij de zetel van de Spaanse telecomgigant Telefonica en ziet er langs de ene kant uit als een normale telefooncel. Langs de andere kant heeft de telefooncel echter een stopcontact waarop de bestuurder van een elektronische wagen zijn wagen kan aansluiten.
De gebruiker heeft daarvoor wel een vooraf betaalde kaart nodig, aldus een mededeling van Telefonica en elektriciteitsmaatschappij Endesa, de twee bedrijven die het project ontwikkelden.
De cel, die ingehuldigd werd door de Madrileense burgemeester Alberto Ruiz-Gallardon, heeft "net als de overige die in stedelijke omgeving geïnstalleerd zullen worden" een parkeerplaats vlakbij waar de bestuurder kan parkeren, luidt het voorts.
250.000 elektrische wagens tegen 2014
De socialistische Spaanse regering zet in op de ontwikkeling en het gebruik van elektrische wagens en heeft er over een periode van twee jaar 590 miljoen voor uitgetrokken. Spanje wil tegen 2014 zowat 250.000 elektrische wagens hebben rondrijden. (belga/mvdb)


