De schone lucht tijdens de Olympische periode is de Chinezen zo goed bevallen, dat beperkingen voor auto's in Peking blijven en politie de fiets op moet. Ruim een derde van de agenten in Peking laat sinds begin deze maand verplicht de auto staan. Ze doen voortaan patrouilles per fiets, net als tien jaar geleden. Vanaf 11 oktober geldt bovendien een rijverbod van één dag per week voor alle autobezitters in de stad.
Beurtelings rijverbod
Het nieuwe beleid is een variant op de maatregels die eerder dit jaar voor de Olympische en Paralympische Spelen werden genomen. Tussen 20 juli en 20 september gingen fabrieken en bouwputten dicht en gold een beurtelings rijverbod voor auto's met even en oneven kentekennummers. Als resultaat kende Peking de schoonste lucht in tien jaar tijd.
Aan het denken
"Die maatregelen hebben inwoners milieubewuster gemaakt. Bewuster van de vervuiling in de stad en hoe we het milieu kunnen beschermen", meent Xu Kezhu, vice-directeur van het centrum voor juridische hulp aan slachtoffers van milieuvervuiling in Peking. "Ik heb zelf ook een auto en alleen om de dag mogen rijden, zet je aan het denken." (anp/odbs)


