Total brengt benzine op basis van ethanol op de markt

HLN update   Petroleumbedrijf Total heeft aangekondigd dat het benzine op basis van ethanol op de markt gaat brengen in heel zijn netwerk. De benzine kan gebruikt worden in alle types voertuigen en het is de eerste keer dat dit in België op de markt komt. De benzine met zo'n zeven procent ethanol zal even duur zijn als gewone benzine.

MEVZ
Total heeft eerder al diesel met vijf procent MEVZ (Methylestervetzuur) op de markt gebracht. Dit wordt vervaardigd op basis van plantaardige olie of dierlijk vet. Er kan maximaal 5% methylesters worden toegevoegd aan diesel zonder dat de motor daarvoor hoeft te worden aangepast.

Taksen verminderen
Er is reeds een brandstofsoort op de markt met een hoger ethanolniveau dan 7 procent, maar in zeer kleine volumes. Total zegt dat het klaar is om dit soort product op de markt te brengen maar dat hangt af van het belastingwezen. Zonder interventie van de staat zal een mengeling van benzine en ethanol duurder worden aan de pomp dan gewone benzine. Om naar een niveau van 85 procent ethanol te gaan, moet de regering de taksen op ethanol nog meer verminderen.

Milieuproblematiek
De lancering van deze nieuwe benzinesoort draagt bij tot de vermindering van de CO2-uitstoot en Total wil de aandacht van de consument vestigen op het feit dat ook hij een rol speelt in de milieuproblematiek. Daarom lanceert het petroleumbedrijf een programma om de CO2-uitstoot te compenseren via de getrouwheidskaarten van de klanten. De punten die de klanten verzamelen kunnen geïnvesteerd worden in verschillende projecten die de CO2-uitstoot trachten te verminderen. (belga/tdb/gb)
05/09/08 13u35
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Planet Watch
Ontdek de Jungle Giant

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Planet watch


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb