UPDATE
Bij zware bosbranden in Californië zijn minstens twee mensen om het leven gekomen. Duizenden mensen zijn op de vlucht voor de vlammen, die reeds meer dan 12.000 hectare boslandschap en tientallen huizen hebben verwoest.
Volgens officiële berichten was een van de slachtoffers een dakloze, die in het dorpje Lake View Terrace samen met zijn hond in de vlammen omkwam. Op de vlucht voor de vlammen kwam een motorrijder om bij een verkeersongeval.
Enorme bosbranden
Drie enorme bosbranden trekken sporen van vernieling door het San Fernando-dal. Meer dan duizenden mensen, vooral in Lopez en Kagel Canyons en in het oosten van San Fernando Valley, werden in veiligheid gebracht, aldus de Los Angeles Times.
Meer dan 2.000 brandweerlieden worden ingezet. De door felle winden steeds weer aangewakkerde vlammen hebben al tientallen huizen en 37 woonwagens vernield, luidde het. Terwijl de brandweer zondag nog zei 20 procent van de vuurzee onder controle te hebben, werd dat cijfer maandag bijgesteld tot slechts vijf procent.
Noodtoestand
De gouverneur van Californië Arnold Schwarzenegger heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de kreupelhoutbranden die ten noordwesten van Los Angeles woeden. De noodtoestand geldt voor de graafschappen Los Angeles en Ventura. (belga/kh/adv)


