-
 
HLN.be

2008 was warm jaar

Terwijl het kwik al dagenlang slechts sporadisch boven de nul uitkomt, meldt het Nederlandse Meteorologisch Instituut KNMI dat 2008 een warm jaar is geworden. December was zelfs niet eerder zo zonnig, maar het is wel de koudste december sinds 1996. In Nederland is de laagste temperatuur van het jaar vandaag gemeten in Woensdrecht, waar het -9,2 graden was. De komende dagen kan de temperatuur nog lager worden.

Warm
Ondanks de kou is dit jaar volgens het KNMI op acht jaren na het warmste sinds 1901. Gemiddeld was het in 2008 10,6 graden, tussen 1971 en 2000 was het jaargemiddelde 9,8 graden. Wel is het dit jaar een tikkeltje kouder dan in 2006 en 2007, toen het gemiddeld 11,2 graden was. Dat waren overigens de warmste jaren in de drie eeuwen dat de temperatuur wordt bijgehouden. De tien warmste jaren komen allemaal van na 1988. Vijf jaren uit de toptien zijn in de 21e eeuw gemeten.

Seizoenen
De warmte kwam dit jaar vooral in de lente. Mei telde negen zomerse dagen, wat inhoudt dat de temperatuur 25 graden of meer is. In mei was het gemiddeld drie graden warmer dan normaal, daarmee werd deze maand de warmste mei in ruim honderd jaar. De zomermaanden waren gemiddeld een graad warmer dan normaal. Door de regen kon hier echter niet veel van worden genoten. Augustus telde drie droge dagen. (novum/sam)
29/12/08 15u19
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.

Mediargus Metriweb