Siberische koudegolf op komst: tot -15 in Ardennen

Sneeuwlaagje kan ochtendspits gevaarlijk maken

Er is een berekoud winteroffensief op komst. Vanavond en -nacht wordt de bewolking dikker vanaf de Duitse grens en later kan er wat lichte sneeuw vallen over het oosten van het land. De minima gaan van min 2 tot min 6 graden. Bovendien valt er vannacht en morgenvroeg een dun laagje sneeuw, dat vooral in het oosten van het land voor problemen op de weg kan zorgen. Later deze week wordt het echt Siberisch koud met in het hele land ook overdag vriestemperaturen en tot -15 graden nachtvorst in de Ardennen.

Morgen is er veel bewolking met lichte sneeuw die zich uitbreidt van oost naar west. Op sommige plaatsen kan een dun sneeuwlaagje gevormd worden, zodat de ochtendspits lokaal gevaarlijk kan worden. 's Avonds verschijnen er brede opklaringen vanuit Duitsland. Er staat een matige wind uit oostelijke richtingen. Maxima: 0 tot min 3 graden.
 
Vanaf dinsdag wordt zeer koud winterweer verwacht met dinsdag middagtemperaturen rond, de dagen daarna onder het vriespunt. In de nacht eerst lichte tot matige, in de tweede helft van de week matige tot strenge vorst. Tegen het eind van de week worden minima verwacht tussen min 6 aan de kust, min 9 in het binnenland en tot min 15 graden in de Ardennen.
 
Computerprognoses gaan ervan uit dat het vriesweer ook na komend weekend aanhoudt. (belga/adb)
29/01/12 09u47
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Planet Watch
Geef deze kerst een kostbaar cadeau: Red zijn leven!

Alles over


© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Planet watch


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb