UPDATE Het wordt een echte herfstweek met zware rukwinden en regen. Het stormweer van vorige week zal zich de komende dagen verder ontwikkelen in West-Europa. Vooral Groot-Brittannië zal het opnieuw zwaar te verduren krijgen. De stormen zijn volgens meteorologen een teken dat de winter in aantocht is. In Brussel gaan vanavond de parken dicht. Het KMI kondigt voor morgen rukwinden tot 90 km/uur aan.
Koude lucht botst op de oceaan met warme lucht uit het zuiden. Door die temperatuursverschillen ontstaan stormen die zich over Europa zullen verspreiden. In Groot-Brittannië begint het vanavond alweer stevig te waaien. Er is een 30 uren durende waarschuwing van kracht. Daarnaast wordt veel neerslag verwacht, waardoor er overstromingen zouden kunnen ontstaan. Vorige week kreeg Schotland nog de volle lading met rukwinden die te vergelijken waren met orkaankracht. Nu mag Engeland zich ook opmaken voor windstoten van 110 kilometer per uur.
Parken en bossen vermijden
Bij ons wordt het eveneens een winderige week. Vannacht gaat het al harder waaien en morgen voorspelt het KMI aan de kust windstoten van 90 kilometer per uur en 80 kilometer per uur landinwaarts. In het weekend wordt het rustiger en droger. Leefmilieu Brussel vraagt de omgeving van de gewestelijke groene ruimten (parken en bossen) te vermijden en op een veilige afstand te blijven van bomen.
De parken die afgesloten kunnen worden zullen vanaf vanavond dicht gaan tot minstens morgenmiddag en zijn verboden voor het publiek. Ze gaan opnieuw open na inspectie en opruiming van eventuele schade en beveiliging. In de parken die niet kunnen worden afgesloten, gaat Leefmilieu Brussel aan de ingang een bericht uithangen en zullen de parkwachters het publiek inlichten.
Europa
Ook in Nederland verwachten ze morgen zwaar stormweer. De ochtendspits zou er in de war kunnen lopen door rukwinden met een kracht van 100 kilometer per uur. Over de windkracht zijn niet alle weerdiensten het eens, maar ook later in de week zou Nederland hevig stormweer over zich heen krijgen. Op vrijdag is Duitsland aan de beurt. (gb/belga/adb)



BEREKEN JOUW ECOLOGISCHE VOETAFDRUK