DNA-inventaris opgesteld in zaak-Fourniret
Joanna Parrish (l) is een vermoedelijk slachtoffer van Fourniret.
De onderzoeksrechters in Parijs zullen in de zaak van Joanna Parrish, een vermoedelijk slachtoffer van seriemoordenaar Michel Fourniret, een inventaris opstellen met in beslag genomen goederen en DNA-stalen. Dat meldt een bron die dicht bij het onderzoek staat, vandaag. De onderzoeksrechters werden in oktober aangesteld om de dossiers te bestuderen van Parrish en Marie-Angèle Domèce, een ander mogelijk slachtoffer.
DNADe onderzoeksrechters Jeanne Duye en Stéphanie Forax duidden op 23 maart een expert aan bij het hof van beroep in Bordeaux om een inventaris op te stellen van in beslag genomen materiaal, DNA-stalen en beschikbare DNA-vergelijkingen. De magistraten vroegen de deskundige ook naar enkele technische verduidelijkingen over mannelijk DNA dat op het lichaam van Parrish werd gevonden. Tenslotte verzochten de rechters de expert na te gaan of dat DNA, en DNA dat gevonden werd op een pet in de buurt van haar lichaam, van Fourniret kunnen zijn.
De inventaris komt er op vraag van de advocaten van de familie van Parrish, burgerlijke partij in het dossier. De advocaten vragen dat het in beslag genomen materiaal geïnventariseerd en bewaard wordt voor het lopende onderzoek. Momenteel zit het nog verspreid bij meerdere laboratoria en rechtbanken, in Frankrijk en in België.
Verkracht en gewurgdHet lichaam van Joanna Parrish, een 20-jarige Britse, werd op 17 mei 1990 aangetroffen in het Franse departement Yonne. Uit onderzoek bleek dat zij verkracht werd en nadien gewurgd. Marie-Angèle Domèce verdween in 1988 op 19-jarige leeftijd, maar haar lichaam werd nooit teruggevonden.
Fourniret werd op 28 mei 2008 veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan zeven doodslagen. Zijn vrouw, Monique Olivier, werd als medeplichtige beschouwd en kreeg een onvoorwaardelijke straf van 28 jaar. (afp/ka)