Vader slachtoffer vraagt straf voor Fourniret
De 87-jarige vader van Jeanne-Marie Desramault, een van de slachtoffers van de vermoedelijke seriemoordenaar Michel Fourniret, heeft woensdag gevraagd dat gerechtigheid zou geschieden. Fourniret staat voor het assisenhof van de Franse Ardennen terecht voor zeven doodslagen met (poging tot) verkrachting.
"Hem straffen""Dat het gerecht hen straft", zei Henri Desramault, een 87-jarige weduwnaar, met zwakke stem. Hij verwees zo ook naar de rol van Monique Olivier, de vrouw van Michel Fourniret. Fourniret wordt ervan beschuldigd de dochter van Desramault te hebben ontvoerd en vermoord, nadat hij eerst probeerde het meisje te verkrachten. In dit dossier wordt Olivier beschuldigd van mededaderschap aan de moord en medeplichtigheid aan de ontvoering. In het begin van de zitting gaven ze hun schuld toe.
TranenDe vader van Jeanne-Marie, die erg verzwakt is, kon zich maar moeilijk uitdrukken in de rechtszaal en brak ook in tranen uit. "Hij heeft geen zin meer om te leven. Hij eet niet meer sinds het begin van het proces en neemt heel veel geneesmiddelen. Ik vrees dat hij na afloop van dit alles niet meer de moed zal hebben om verder te gaan", zei Jenny Broukaert, een Belgische nicht van de bejaarde man, tijdens de zitting. Toen Fourniret werd opgepakt was het Broukaert zelf die Belgische speurders verwittigde over een mogelijk verband met de verdwijning van haar 22-jarige nichtje op 18 maart 1989 in Charleville-Mézières. Ze vertelde het hof ook over de zoektochten na de verdwijning van de jonge vrouw.
Lichaam teruggevonden in parkHet lichaam van Jeanne-Marie Desramault werd, na aanwijzingen van Fourniret, op 3 juli 2004 teruggevonden in het park van het kasteel van Sautou dat vroeger eigendom was van de Fournirets.
Zeven doodslagen
Michel Fourniret staat terecht voor zeven doodslagen op meisjes en jonge vrouwen, voorafgegaan door verkrachtingen of pogingen tot, in Frankrijk en België tussen 1987 en 2001. De beschuldigde bekende de misdaden.
Riskeren levenslangDe 59-jarige Olivier moet zich ook verantwoorden voor één van de doodslagen, die op Jeanne-Marie, en voor medeplichtigheid aan verschillende andere zaken. Beide beschuldigden riskeren een levenslange gevangenisstraf. Het proces zou twee maanden duren. (belga/vsv)