Wall Street sluit zesde week op rij hoger

bewaar artikel
Door: redactie
17/04/09 - 23u29

De aandelenbeurzen in New York zijn licht hoger afgesloten. Gestimuleerd door beter dan verhoopte bedrijfsresultaten van o.a. General Electric en de bank Citigroup sloot Wall Street voor de zesde opeenvolgende week hoger af.

Dow Jones
De Dow Jones Industrial Average met dertig hoofdwaarden tekende in de ochtendhandel grotendeels rood maar sloot uiteindelijk 5,90 punten of 0,07 pct hoger, op 8.131,33 punten. Op weekbasis kwam er 0,59 pct bij.

De ruimer samengestelde S&P 500-index eindigde 4,30 punten (0,50 pct) hoger, op 869,60 punten, bij een eerder laag volume. De Nasdaq-index verdapperde 2,63 punten, of 0,16 pct, tot 1.673,07 punten.

Afkalvende winst
Aan de vooravond van het cijferseizoen was er de vrees dat tegenvallende bedrijfsresultaten de recente rally van de aandelenbeurzen teniet zouden doen.

Maar tot dusverre blijkt de visie van de bulls te kloppen. Zij zien tekenen dat de economie weer vaste grond onder de voeten krijgt. De markt kreeg deze week al cijfers van Google, Citigroup en General Electric te verwerken.

Verwachtingen Citigroup
Voorbeurs versloeg Citigroup de verwachtingen van analisten toen het de boeken over het eerste kwartaal opende. De bank schreef een nettowinst van $1,6 miljard, wat het eerste positieve resultaat in 18 maanden was. Desondanks sloot het aandeel 9,0% in de min.

Philips
Ook General Electric (GE), concurrent van Philips op het gebied van verlichting en medische systemen, kwam voor de openingsbel met cijfers. In het eerste kwartaal boekte het bedrijf een winstdaling van 35% ten opzichte van een jaar eerder. Het aandeel sloot 1,0% hoger.

Recessie nadert kritisch punt
"Beleggers detecteren dat de recessie mogelijk het punt nadert waar de curve weer omhoog gaat en zijn daarom optimistisch en denken dat het in ieder geval niet slechter wordt", zegt Frederick Dickson, hoofd markt strateeg bij Davidson Companies, over de recente rally.

General Motors
General Motors (GM) sloot 4,1% lager nadat Chief Executive Officer Fritz Henderson zei dat, hoewel dit niet de geprefereerde optie is, een bankroet nog steeds de uitkomst kan zijn van het verhaal waar de automaker in zit. Hij zei dat GM "snel" extra overheidssteun ter waarde van $5 miljard nodig.

Zijn commentaar was het eerste in een reeks van updates in aanloop naar de deadline van het eind van volgende maand waarin het concern moet aantonen dat het levensvatbaar is. (belga/novum/edp)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!