Bel20 na zesde winst op rij weer op niveau jaarbegin

bewaar artikel
Door: redactie
17/04/09 - 19u34

De Bel20 is voor de zesde keer op rij hoger gesloten en staat opnieuw op het niveau van bij het jaarbegin. Beleggers bleven in de ban van de aandelenkoorts, na enkele sterker dan verwachte kwartaalrapporten. Omega Pharma werd gretig opgepikt na meevallende omzetcijfers en ook de banken deden het opnieuw prima.

Rapporten
Het positieve sentiment op de beurzen lijkt niet kapot te krijgen. Beleggers focusten andermaal op de fonkelende lichtjes in het duistere economische landschap, en stuurden de Bel20 terug naar het niveau van bij het jaarbegin. Beter dan verwachte kwartaalrapporten van onder meer Toshiba, Google en Citigroup hielpen de rampzalige maand februari doorspoelen. Sinds het dieptepunt van 9 maart klom de Bel20-index welgeteld 400 punten, of ruim 26 procent.

Dexia
De uitgespuwde bankaandelen werden andermaal in de armen gesloten. Dexia steeg zonder bedrijfsspecifiek nieuws 14 procent tot 4,15 euro. Dat is het hoogste peil sinds november vorig jaar, de maand waarin Dexia bar slechte derdekwartaalcijfers opbiechtte, en zijn probleemdochter FSA noodgedwongen van de hand deed aan concurrent Assured Guaranty. Op een week tijd werd het aandeel van Dexia liefst de helft duurder. "Wij zien heel bizarre dingen", zei een handelaar. "Er ligt geen nieuws aan de basis van deze stijging. Beleggers die bang zijn om de rally te missen, pikken gewoon de meest afgeslachte waarden opnieuw op." Ook KBC (+6,5% tot 17,90 euro) werd opnieuw fors duurder, het aandeel van de Fortis-holding klom 4,6 procent tot 1,63 euro.

Omega Pharma
Nog een winnaar was Omega Pharma dat net geen 15 procent hoger schoot tot 20 euro. Enkele weken terug werd het aandeel nog verguisd wegens de dreigend hoge schuldenlast van het bedrijf, maar een iets beter dan verwachte trading update bracht de kopers terug. Omega Pharma herhaalde ook zijn doelstellingen voor 2009: een lichte omzetgroei, gecombineerd met 30 miljoen euro kostenbesparingen.

Colruyt
De defensieve waarden hinkten andermaal achterop. Het aandeel van Colruyt, dat in de rampzalige beursmaand februari nog piekte op 180 euro door het recessiebestendige imago van de supermarktgroep, was een van de schaarse dalers (-0,8% tot 160,71 euro). Sectorgenoot Delhaize, dat wel mee onderuit ging toen de Bel20 kelderde, won 1,9 procent tot 48,93 euro. (belga/kh)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!