Wall Street boekt kleine winst

bewaar artikel
Door: redactie
27/01/09 - 22u32
UPDATE

Wall Street is vandaag hoger gesloten, geholpen door financiële aandelen. Een reeks bedrijfscijfers en zwakke macro-economische cijfers hielden de winsten beperkt. De toonaangevende Dow Jones-index eindigde 0,72% hoger op 8.174,73 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,09% tot 845,71 punten, terwijl de technologiezware Nasdaq 1,04% won tot 1.504,90 punten.

Banken
Gedurende de hele handelsdag leidden een aantal grote banken de winsten. Bank of America en Citigroup noteerden lange tijd meer dan 6% in de plus. Daarnaast steeg American Express 10% na bekendmaking van een winstdaling van 79% over het vierde kwartaal. "Wat we over de hele linie bij de presentatie van bedrijfsresultaten zien, is dat directeuren erg voorzichtig zijn over 2009", Liz Miller, voorzitter van Summit Financial Advisors.

Huizen
Een serie van grimmige macrocijfers drukte de aandelen. Uit de huizenprijsindex van Standard & Poor's (S&P) en Case-Shiller bleek dat de huizenprijzen in de Verenigde Staten in november verder zijn gedaald. De index voor de huizenprijzen in de tien grootste stedelijke regio's stond na november op een prijsdaling van 27% ten opzichte van de piek van medio 2006. Op jaarbasis vertoonde de index een daling van 19,1% en vergeleken met oktober daalden de prijzen met 2,2%.

Consumentenvertrouwen
Daarnaast bleek uit cijfers van onderzoeksinstituut Conference Board dat het Amerikaanse consumentenvertrouwen in januari onverwacht licht is gedaald, tot 37,7 in januari, van 38,6 in december. Na maanden van zulke zwakke cijfers, zeggen veel handelaren dat de markt zich steeds meer focust op ieder lichtpuntje, inclusief resultaten die volgens verwachting zijn en overnames die doorgang vinden.

"We hebben een punt bereikt dat niet alles negatief is, maar in ieder geval een mix hebben van positief en slecht nieuws", zei handelaar Roger Volz van Hampton Securities. "dit maakt het mogelijk voor handelaren om te bewegen tussen verschillende sectoren, waardoor geld weer wat stroomt. naar omstandigheden is dat waarschijnlijk het beste waar we op kunnen hopen."

Farma
Chemiebedrijf DuPont eindigde 0,4% hoger, ondanks bekendmaking van een nettoverlies van $629 miljoen over vierde kwartaal van 2008, tegen een winst van $545 miljoen een jaar eerder. Ook verlaagde het bedrijf de vooruitzichten voor 2009.

Het Amerikaanse farmaceutische concern Bristol-Myers Squibb heeft in het vierde kwartaal van 2008 een nettowinst geboekt van $1,24 miljard, tegen een verlies van $89 miljoen een jaar geleden. De winst in het afgelopen kwartaal werd daarbij positief beïnvloed door een eenmalige boekwinst van $582 miljoen op de verkoop van het belang in ImClone Systems. Het aandeel sloot 4,0% hoger.

Telecom
Verizon Communications Inc. heeft in het vierde kwartaal van 2008 de nettowinst met 15% zien stijgen, dankzij sterke resultaten van de wireless-divisie. Het Amerikaanse telecomconcern rapporteerde vandaag een nettowinst over het afgelopen kwartaal van $1,24 miljard tegen $1,1 miljard een jaar geleden. Daarnaast heeft Verizon in tegenstelling tot concurrenten als AT&T en Sprint Nextel geen nieuwe ronde van ontslagen aangekondigd. Het aandeel verloor 3,3%.

Nabeurs maakte internetgigant Yahoo een nettoverlies van $303 miljoen over het vierde kwartaal bekend. In dezelfde periode een jaar eerder behaalde Yahoo nog een winst van $206 miljoen.

Dollar
De dollar noteert aan het slot van de Amerikaanse handelsdag 0,06% lager ten opzichte van de euro. (novum/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!