De aanklager in de zaak tegen Bernard Madoff heeft de rechter gevraagd de belegger zonder borg in hechtenis te nemen. Madoff zou zich niet aan afspraken hebben gehouden.
Afspraken
Volgens de aanklager had Madoff, die cliƫnten naar eigen zeggen voor vijftig miljard dollar oplichtte, beloofd niet aan zijn persoonlijke bezittingen te komen, zolang het onderzoek in zijn zaak nog loopt. Maar volgens de aanklager heeft Madoff met de post horloges, manchetknopen en juwelen naar vrienden en familie gestuurd, ter waarde van een miljoen dollar. Madoff, die nu onder huisarrest staat, zou volgens het OM daarom in de cel moeten.
Verdediging
Volgens de advocaat van Madoff is er niets aan de hand. De zaken die Madoff zou hebben verstuurd waren lang niet zo waardevol als het OM doet voorkomen, zei de verdediging. Bovendien heeft Madoff de artikelen meteen teruggevraagd toen hem werd verteld dat hij ze nooit had mogen opsturen.
Gevaar?
De rechter zei de zaak te zullen bestuderen en later met een uitspraak te zullen komen. Hij zei dat hij vooral met de vraag zat of mogelijke economische schade ook een gevaar voor de samenleving zou kunnen opleveren in strafrechtelijke zin. (novum/kh)


