Wall Street is vandaag lager gesloten nadat een kortstondige poging om in de plus te koersen snel teniet werd gedaan. De autoverkopen over december waren slecht, maar minder desastreus dan vooraf verwacht.
De toonaangevende Dow Jones-index eindigde 0,9% lager op 8.952,89 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,5% tot 927,45 punten, terwijl de technologiezware Nasdaq 0,3% afstond tot 1.628,03. punten.
Nadat Wall Street vrijdag nog sloot met een flinke winst eindigden 22 van de 30 fondsen van de Dow in het rood op maandag. Autobedrijf General Motors eindigde als een van de weinige fondsen in de plus met een winst van 1,6%.
Apple 4,2% hoger
Apple besloot de dag 4,2% hoger nadat topman Steve Jobs bekend maakte dat hij een behandeling ondergaat voor een verstoorde hormoonhuishouding die hem vele kilo's deed verliezen. Tijdens zijn herstel, dat enkele maanden vergt, zal hij aanblijven als CEO.
CEO Dick Bond van Tyson Foods Inc. maakte onverwachts bekend dat hij zijn functie per direct neerlegt. Het aandeel verloor 6,0%.
Op Capitol Hill probeert aanstaand president Barack Obama steun te vinden onder leiders van zowel de democraten als de republikeinen voor zijn economische stimuleringsprogramma en belastingverlaging van $300 miljard.
De eindejaarsresultaten van de autofabrikanten vielen tegen maar waren minder slecht dan vooraf gedacht. De Big Three uit Detroit besloten de handelsdag dan ook in de plus. General Motors (GM) eindigde plus 1,6%, Ford noteerde een plus van 4,9%.
De verkopen over de maand december vielen voor Ford en GM ruim een derde lager uit ten opzichte van een jaar eerder terwijl Chrysler de verkoop in december met ruim 50% zag dalen.
De markt kreeg vlak na opening van de beurs het macrocijfer over de bouwuitgaven in november te verwerken. De totale uitgaven aan de bouw daalden in november met 0,6%. Economen rekenden gemiddeld op een afname van 1,2% ten opzichte van september.
Later deze week, vrijdag, wordt het werkgelegenheidscijfer voor de maand november bekend gemaakt. De verwachting is dat er 500.000 banen verdwenen zijn. Dit zou betekenen dat er over heel 2008 tot nog toe 2.000.000 banen verloren zijn gegaan. (novum/dow jones)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


