Obama stuurt Leach en Allbright naar top G20

bewaar artikel
Door: redactie
13/11/08 - 02u10

Barack Obama heeft de voormalige Republikeinse afgevaardigde Jim Leach en voormalig minister van buitenlandse zaken Madeleine Albright, een Democraat, aangewezen om hem komend weekend te vertegenwoordigen op de top van twintig grootste economieën die in Washington gehouden wordt.

20 januari
De nieuwgekozen president van de Verenigde Staten zal zelf niet aan de top deelnemen en ook niet spreken met buitenlandse hoogwaardigheidsbekleders die dat wel doen. Obama wil zich niet in een positie manoeuvreren waarin het lijkt dat hij de VS vertegenwoordigt voor zijn ambtstermijn op 20 januari van start gaat.

Clinton
Leach, die Obama tijdens zijn campagne steunde, en Albright zullen de top slechts als toehoorders bezoeken. Albright was minister in de regering van voormalig president Bill Clinton, Leach zat dertig jaar in het Congres tot hij in 2006 door een Democraat werd verslagen. (novum/kh)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!