Miljardenverlies voor Spaanse vastgoedgroep Colonial

bewaar artikel
Door: redactie
1/09/08 - 12u56

De Spaanse vastgoedgroep Colonial, die sinds eind 2007 in moeilijkheden verkeert, heeft in het eerste semester een verlies geleden van 2,38 miljard euro. Dat heeft de groep gisterenavond bekendgemaakt. De groep heeft een princiepsakkoord bereikt over de herfinanciering van haar schulden.

Colonial nam in de eerste jaarhelft voor 2,51 miljard euro aan provisies voor afschrijvingen en waardeverminderingen. Het operationele resultaat bedroeg bijna 129 miljoen euro en de waarde van de activa van de groep wordt geschat op 10,5 miljard euro.

De vastgoedgroep deelt nog mee dat ze een principeakkoord heeft bereikt voor een herstructurering van de schuld die op bijna 9 miljard euro wordt geschat. Het akkoord zou begin september aan de raad van bestuur voorgelegd kunnen worden. Mogelijk worden een aantal belangen, bijvoorbeeld het belang van 84 procent in het Franse SFL, verkocht. Het principeakkoord werd overeengekomen met een aantal schuldeisende banken, waarvan een deel de schuldvorderingen inruilde voor een intrede in het kapitaal van de groep.

De Spaanse vastgoedsector bevindt zich in diepe crisis. Een andere vastgoedgroep, Martinsa-Fadesa, vroeg midden juli het faillissement aan. (afp/gb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!