Belg is uiterst voorzichtige belegger

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
7/05/08 - 06u24

De meerderheid van de Belgen is een defensieve tot zeer defensieve belegger. Dat blijkt uit een enquête van de redactie van De Tijd bij de Belgische grootbanken. Die zijn door de Europese MiFID-richtlijn verplicht een beleggingsprofiel van hun klanten op te stellen. MiFID werd zes maanden geleden van kracht.

Uit de profielen blijkt dat 55 procent (KBC) tot 85 procent (Fortis) van de Belgen voorzichtig tot erg voorzichtig belegt. Het lage cijfer van KBC is mogelijk te wijten aan het feit dat KBC vier profielen kent tegen vijf bij zowel Fortis als ING, zo vermoedt De Tijd. Dexia weigerde wegens redenen van "confidentialiteit" cijfers vrij te geven.

De banken hebben van een groot deel van hun klanten al een profiel opgemaakt: drie vierde bij KBC, twee derde bij Dexia en de helft van de klanten met een effectenrekening bij Fortis. ING meldt dat veel klanten niet of slechts gedeeltelijk willen meewerken aan de opmaak van hun profiel. (belga/jv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!