Uit de maandelijkse beleggersbarometer van ING blijkt dat de Belg begint te aarzelen om in vastgoed te investeren. De meningen zijn sterk verdeeld of de prijs van vastgoed nog verder zal stijgen of gaat beginnen dalen. Dat blijkt uit de barometer voor maart.
Globaal ging na een licht vertrouwensherstel in februari, de barometer in maart opnieuw lager: van 92 tot 90 punten, wat wijst op een relatief pessimisme.
Goed moment voor beursactiva
Voor wat beleggen in aandelen betreft, is er weinig veranderd. De problemen met de Amerikaanse bank Bear Stearns hebben dus blijkbaar geen effect op het sentiment van de Belg, stelt ING. De beursverwachtingen bleven nagenoeg onveranderd: 28 pct van de Belgen verwacht een stijging van de beurskoersen, 32 pct verwacht een verdere daling. Het aantal Belgen dat gelooft dat het goede moment is aangebroken om in beursactiva te investeren, bedraagt 28 pct, het hoogste aantal sinds het uitbreken van de kredietcrisis. Vooral zij die al aandelen bezitten, hebben plannen om bij te kopen.
Vlamingen pessimistischer
Daartegenover valt op dat het enthousiasme om in vastgoed te investeren, slabakt. Veertig procent van de ondervraagden gelooft dat de vastgoedprijzen dit jaar nog verder zullen stijgen, tegen 23 pct die uitgaat van een daling. Vooral de Franstaligen zijn optimistisch (46 pct), bij de Vlamingen gelooft slechts 37 pct dat de prijzen verder zullen stijgen. ING verklaart dit doordat in het Vlaamse landsgedeelte de voorbije jaren de grootste prijsstijgingen werden opgetekend.
Het aantal Belgen (33 pct) dat gelooft dat het moment is aangebroken om in vastgoed te investeren, ligt even hoog dan zij (33 pct) die menen dat de vinger op de knip moet worden gehouden. Bij de actieve investeerders ligt het percentage non-believers (35 pct) zelfs hoger dan zij die het opportuun achten om nu in vastgoed te investeren (27 pct). (belga/eb)


