Centrale banken pompen opnieuw miljarden in de geldmarkt

bewaar artikel
Door: redactie
28/03/08 - 18u37

De Europese Centrale Bank (ECB) en haar Amerikaanse evenknie gaan de volgende weken opnieuw miljarden in de markten pompen, melden ze. Als gevolg van de financiƫle crisis zijn banken terughoudend om geld aan elkaar te lenen. Hierdoor dreigt een tekort aan liquiditeiten, dat de centrale banken met hun maatregelen proberen op te vangen.

ECB
De ECB gaat in april tweemaal 25 miljard euro ter beschikking stellen. Voor het eerst zal het geld aan de commerciƫle banken ook zes maanden beschikbaar blijven. Tot nu was de maximumtermijn drie maand. Ook worden er twee leningen voor een periode van drie maanden aangeboden, met elk een waarde van 50 miljard euro. Dat zal gebeuren in mei en juni.

Fed
De Amerikaanse centrale bank (Fed) van haar kant verklaarde dat ze bij twee veilingen in april 100 miljard dollar aan de banken ter beschikking zal stellen. De voorbije maanden werd in totaal al voor 260 miljard dollar ter beschikking gesteld door de Fed. (afp/bloomberg/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!