© reuters.
De beleggers reageren positief op de maatregelen die de leiders van de eurolanden afgelopen nacht hebben voorgesteld. Op de Brusselse beurs gingen de koersen meteen stevig de hoogte in, waardoor de Bel20 al snel tot bijna 2 procent boven de slotkoers van gisteren klom.
Ook elders in Europa reageren beleggers enthousiast op de uitkomst van het Europese topoverleg. In Parijs ging de CAC40-index al snel meer dan 3 procent hoger. De beurs van Londen opende 1,74 procent hoger. In Madrid stuwden beleggers de koers ruim 4 procent hoger.
De langetermijnrentes van probleemlanden Spanje en Italië nemen dan weer een diepe duik. De Spaanse rente staat rond 9.10 uur al meer dan 50 basispunten lager op 6,313 procent. De Italiaanse rente daalt met 42 basispunten tot 5,752 procent. De Duitse rente stijgt dan weer 16 basispunten tot 1,674 procent.
De maatregelen die de leiders van de zeventien eurolanden hebben aangekondigd, worden beschouwd als tegemoetkomingen aan Italië en Spanje. De hoop is dat de spanning op de financiële markten door de beslissingen zal afnemen. Er wordt ingegrepen op de werking van de noodfondsen voor de eurozone. Zo zal het permanente noodfonds ESM in de toekomst rechtstreeks probleembanken kunnen herkapitaliseren.


