Brusselse beurs verliest 1,2 procent, Dexia weer 11%

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
9/11/11 - 18u44
© epa.

De Brusselse beurs eindigde vandaag met verlies. De Bel20 zakte met 1,20 procent tot een slot van 2.077,15 punten. Vooral de financiële waarden leverden in. De Italiaanse premier Silvio Berlusconi mag dan wel zijn vertrek hebben aangekondigd, de financiële markten halen er weinig voordeel uit.

Integendeel: de Italiaanse rente is opgelopen tot meer dan 7 procent, wat het voor Italië zo goed als onmogelijk maakt om zich nog te financieren. En Italië is een ander paar mouwen dan het kleinere Griekenland. De Italiaanse economie is één van de grootste binnen de eurozone, net als zijn staatsschuld.
 
China

Goed nieuws kwam er vanuit China, waar de inflatie blijkbaar onder controle blijkt te zijn gebracht. Dat is belangrijk aangezien de Chinese centrale bank dan niet moet overgaan tot een renteverhoging die de economische groei zou fnuiken.
 
In Brussel kreeg Dexia alweer klappen. Het bankaandeelleverde 11 procent in tot een slot van 0,37 euro. Branchegenoot KBC kalfde 1,83 procent af tot 13,11 euro. Verzekeraar Ageas gleed 5,46 procent weg tot 1,35 euro. Bij de industriële waarden steeg UCB met 1,17 procent tot 29,81 euro. Chemiegroep Solvay ging 0,54 procent hoger tot 68,72 euro. Zinkspecialist Nyrstar kalfde 2,54 procent af tot 6,37 euro. (belga/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!