Euro herstelt van nieuw 4-jarig dieptepunt

bewaar artikel
Door: redactie
1/06/10 - 18u18

De euro heeft zich dinsdag duidelijk hersteld van een nieuw 4-jarig dieptepunt. De Europese eenheidsmunt zakte rond de middag tot 1,2112 dollar en bereikte daarmee het niveau van april 2006.
 
Tijdens de namiddaghandel herstelde de euro echter krachtig en sprong binnen enkele minuten boven de kaap van 1,23 dollar. Recent werd de euro verhandeld tegen 1,2320 dollar.
 
"Nieuwe conjunctuurgegevens uit China en nadien geruchten over een herziening van de kredietwaardigheid van Frankrijk en Italië drukten op de euro", aldus valuta-experte Viola Storck van de Duitse Landesbank Hessen-Thüringen.
 
Nadat deze speculatie zonder grond bleek, herstelde de euro opnieuw. "De sterke koersreacties tonen hoe nerveus partijen reageren op nieuwtjes over de Europese schuldencrisis". (belga/mvdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!