De Bel20 won vrijdag 0,45 procent tot 2.625,28 punten. KBC nam de sterindex op sleeptouw met een winst van 3,6 procent tot 36,72 euro. Ondanks zijn lage gewicht kon toch ook Bekaert een aardige duit in het zakje doen via een koerswinst van 2,7 procent tot 131,15 euro. De staalexpert noteert voor het eerst in de geschiedenis boven 130 euro.
Heel wat bedrijven speelden zich in de kijker via een overname of een poging daartoe. De zinkgroep Nyrstar heeft zijn overnamebod op de Australische mijnbouwer CBH Resources opgetrokken tot 290 miljoen Australische dollar (190 miljoen euro). Dat is 44 procent meer dan het bod in december. De Australiƫrs zullen volgende week antwoorden. De analisten lieten in het midden of Nyrstar nu al dan niet teveel biedt. Ze bevestigden wel hun positief advies. Nyrstar won 2,5 procent tot 10,62 euro.
Elia (-1,36 pct tot 27,62 euro), de beheerder van het hoogspanningsnet, neemt de Duitse sectorgenoot 50Hertz Transmission over. De groep betaalt 810 miljoen euro voor een belang van 60 procent. Elia zal de overname financieren met een kapitaalverhoging.
Delhaize schreef er 0,1 procent bij tot 59,6 euro.De groep kondigde aan een nieuw bod te doen op de aandelen van de Griekse dochter Alfa Beta die ze nog niet in bezit heeft. Het kan misschien verbazen maar Degroof noemt Griekenland een aantrekkelijke groeimarkt en is verheugd met het nieuwe bod. Voorlopig reageren beleggers erg lauw op de resultaten die de groep donderdagochtend meegaf.
IRIS (+2,7 pct, 41,74 euro), de specialist in de automatisering van documenten, kon wel profiteren van de resultaten die de groep donderdag nabeurs bekendmaakte. "De winst daalde met 44 pct maar allicht trokken beleggers zich op aan de stijging van het orderboekje met 10 procent in het vierde kwartaal", zei een handelaar.
Recticel (+4,6 pct, 7,47 euro) genoot na van de beter dan verwachte cijfers. Recticel steeg al 11 sessies op rij en noteert op het hoogste peil sinds september 2008.
Barco (+4,5 pct, 31,36 euro) tot slot profiteerde allicht van een van de vele persberichten die de groep uitstuurt. Barco gaat op termijn circa 3.000 projectoren leveren aan 250 cinema-uitbaters, zo raakte donderdag bekend. Beleggers reageerden verheugd, ook al ging het persbericht louter over de afronding van de overeenkomst. (tijd/mvdb)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


