Zwaargewichten duwen Bel20 in het rood op Euronext

bewaar artikel
Door: redactie
4/03/10 - 18u20

Euronext Brussel kende vandaag een moeilijke dag door de slechte prestatie van twee Bel20-zwaargewichten AB InBev en GDF Suez. Beleggers konden hun jaarresultaten niet smaken. Ook verzekeraar Fortis moest na de klim van woensdag achteruit. De Bel20 sloot 0,4 procent lager tot 2582,96 punten, met 'slechts' 6 dalers tegenover 14 stijgers.
 
Het gros van het indexverlies stond op naam van de brouwer AB InBev en de nutsgroep GDF Suez, die samen een kwart van de Brusselse beursbarometer uitmaken. De beleggers waren teleurgesteld in hun resultaten. In beide gevallen bleef de bedrijfskasstroom onder de verwachtingen.
 
Weinig verrassend
AB InBev zakte 3,5 procent tot 36,52 euro. De omzet in 2009 lag in lijn met de analistenconsensus; de bedrijfskasstroom (ebitda) en de ebitda-marge lag er onder. De vooruitzichten voor 2010 zijn weinig verrassend.
 
"Een mixed bag", reageerde Marc Leemans van Bank Degroof op de cijfers van AB InBev. "Al bij al zijn de resultaten licht ontgoochelend. De vooruitzichten zijn niet verrassend en het goede nieuws zit al in de koers." "Mooi omzetcijfer maar een teleurstellende winstmarge in 2009", stelden analisten van Rabo Securities. Het dividend (38 eurocent per aandeel) ligt 10 eurocent onder de consensusverwachting.
 
De Franse energiegroep GDF Suez heeft zijn bedrijfskasstroom (ebitda)-prognose voor 2011 verlaagd van een groei van minstens 21,4 procent naar ten minste 15 procent. Aanleiding zijn de lagere energieprijzen. Het aandeel verloor 2,7 procent tot 26,68 euro.
 
Besparingen
In 2009 bleef de omzet van GDF Suez 2 miljard euro onder de verwachtingen, maar voldeden de ebitda en de nettowinst wel aan de consensus. De Bel20'er stelt een dividend voor van 1,47 euro bruto per aandeel over boekjaar 2009, 5 procent meer dan vorig jaar. Het kostenbesparingsplan wordt naar boven herzien. Waar voor 2011 eerder 1,8 miljard euro werd voorzien, plant de energiegroep nu 1,95 miljard euro te besparen.
 
Nog in de Bel20 verloor Fortis -1,6 procent tot 2,68 euro, terwijl Bekaert na de forse klim van de voorbije dagen het verlies beperkte tot 0,8 procent tot 125,60 euro.
 
Op de brede markt viel Van de Velde op met een winst van 2,7 procent tot 33 euro. ING verhoogde het koersdoel voor de lingerieproducent tot 35 euro. "Kopen", luidt het advies. Deze week regent het koersdoelverhogingen bij analisten. Dat heeft alles te maken met het deftige jaarrapport en de eerder goede vooruitzichten voor 2010.
 
Onderaan bengelde Option met een verlies van 7,9 procent tot 0,7 euro. Het Leuvense technologiebedrijf van Jan Callewaert stelde andermaal teleur in het vierde kwartaal. Door financiële problemen bij een klant bleef Option met 19,4 miljoen euro onder zijn omzetprognose van 20 tot 25 miljoen euro. Het operationeel resultaat kleurde voor 27,2 miljoen euro, meer dan het verlies van 16,5 miljoen euro waar KBC Securities op rekende. (belga/sps)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!