Bekaert schittert op Bel20

bewaar artikel
Door: redactie
26/02/10 - 18u41

Euronext Brussel is de week in schoonheid geëindigd. Beleggers reageerden enthousiast op de goede bedrijfsresultaten en de dividenden. Bekaert was de ster van de dag op de Bel20, die 1,4 procent hoger sloot op 2.514,87 punten. Ook KBC (+3,6 procent) en AB InBev (+1,4 procent) droegen stevig bij aan de dagwinst, maar absolute uitblinker was Bekaert.
 
De staaltechnologiegroep heeft in 2009 goed standgehouden dankzij de groeimarkten. De geconsolideerde omzet kwam 8,5 procent lager uit, maar de winstmarges bereikten een record. De recurrente bedrijfswinst en de nettowinst kwamen een pak hoger uit dan analisten hadden verwacht. Bekaert verhoogt zijn brutodividend tot 2,94 euro per aandeel. Voor 2010 rekent de groep vooral op de opkomende markten. Het aandeel schoot 9 procent omhoog tot 118,85 euro, het hoogste peil sinds de val van de Amerikaanse bank Lehman Brothers.
 
Belgacom
Nog op de Bel20 trok Belgacom 2,9 procent aan tot 27,50 euro. Belgacom heeft in het vierde kwartaal de verwachtingen overtroffen. Voor 2010 gaat de telecomgroep uit van een omzetgroei van 8 tot 9 procent. De telecomoperator gaf nu al aan over het boekjaar 2010 van plan te zijn een brutodividend van 2,18 euro, tegenover 2,08 euro over het boekjaar 2009. Eerder op de week kondigde Telenet (+1,1 procent tot 21,85 euro) een gulle kapitaalvermindering van bijna 250 miljoen euro aan na sterke vierdekwartaal- en jaarresultaten.
 
Op de brede markt is ook Systemat gul voor zijn aandeelhouders. Via een kapitaalvermindering krijgen zij netto 1 euro per aandeel uitgekeerd. De computerdienstengroep heeft 15 miljoen euro aan cash en 40 miljoen euro aan eigen middelen die tegen de huidige rentevoet van 1,15 procent te weinig renderen. Overnameopportuniteiten zijn er ook al niet, wat de groep aanzet tot het vergoeden van de aandeelhouders. Na het boekjaar 2008 bedroeg de kapitaalvermindering slechts 0,15 euro per aandeel. Het aandeel sprong 4 procent hoger tot 4,95 euro.
 
Kinepolis
Kinepolis trekt eveneens zijn dividend op, met 39 procent tot 0,92 euro (bruto) per aandeel. De nettowinst van de bioscoopuitbater steeg in 2009 met 46 procent tot 22,2 miljoen euro. Het aandeel spurte 3,6 procent hoger tot 36,04 euro. Aan het andere eind van het spectrum stond Ablynx. Het biotechbedrijf bevestigde in de marge van de jaarresultaten een kapitaalverhoging die zal starten op 8 maart. Hoeveel het bedrijf wil ophalen, werd nog niet bekendgemaakt. (belga/adv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!