Euronext Brussel is donderdag, na drie rode dagen op rij, nog eens in de plus kunnen sluiten. De zorgen over de kredietwaardigheid van zowel Griekenland als Spanje verdwenen even naar de achtergrond, nadat enkele grote beurshuizen de situatie hadden gerelativeerd. De notering van TiGenix was een hele dag opgeschort vanwege een private plaatsing.
De Bel20 sloot uiteindelijk 0,5 procent hoger op 2.483,59 punten. AB InBev was de sterkste winstmotor: het aandeel steeg 0,9 procent en klimt zo weer boven de 35 euro, tot 35,18 euro om precies te zijn.
Herstel Fortis
Maar ook verzekeraar Fortis liet zich niet onbetuigd. Fortis kreeg woensdag nog een klap van 7,8 procent, nadat bekend raakte dat Fortis' verzekeringsdochter AG Insurance is blootgesteld aan Grieks staatspapier. Analisten vonden de koersreactie overdreven, wat het aandeel een herstel van 1,9 procent tot 2,72 euro opleverde.
De Frans-Belgische bank-verzekeraar Dexia verkoopt zijn dochter Dexia Epargne Pension (DEP), een Franse specialist in levensverzekeringen, aan BNP Paribas Assurance. Financiële details werden niet vrijgegeven. Het aandeel reageerde weinig op het nieuws (-0,25 procent).
Onder de financials presteerde KBC het zwakst, met een verlies van 1,1 procent tot 31,05 euro. In een gesprek met de Poolse krant Rzeczpospolita zei Johan Daemen, algemeen directeur voor Centraal-Europa, dat KBC van plan is zijn Poolse verzekeringsdochter Warta te behouden. Warta heeft in Polen een marktaandeel van 10 procent.
Option
Op de brede markt werkte Option zich in de kijker. De specialist in datacommunicatie startte donderdag met zijn kapitaalverhoging. Het bedrijf geeft 41,2 miljoen nieuwe aandelen uit tegen 0,49 euro het stuk. Aandeelhouders krijgen 1 voorkeurrecht per aandeel in bezit. Het aandeel, dat zonder het inschrijvingsrecht noteert, won 7,5 procent tot 1 euro; het inschrijvingsrecht zelf ging 6,8 procent hoger tot 0,47 euro.
Ook TiGenix kondigde een nieuwe kapitaaloperatie aan, door middel van een private plaatsing bij institutionelen. De 7,5 miljoen euro die het biomedisch bedrijf hoopt op te halen, moet dienen om de lancering van de producten ChondroCelect en Chondromimetic te financieren en de ontwikkeling van de pijplijn te versnellen. De notering bleef de hele dag opgeschort, omdat het resultaat van de plaatsing nog niet bekend is. (tnl/mvdb)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


