Bel20 kan niet ontsnappen aan Griekse zorgen

bewaar artikel
Door: redactie
8/12/09 - 18u51
Verschillende Europese beurzen zoals de Duitse DAX-koers eindigden later.

De Brusselse Bel20 is de dag een procent lager uitgegaan. Zorgen over de financiële gezondheid van Griekenland wogen op alle Europese indexen, een trend waar de Brusselse sterindex niet aan kon ontsnappen.
 
De Bel20 eindigde op 2.509,48 punten, een verlies van 0,96 procent. Alle aandelen in de korf moesten achteruit, met Dexia (-2,4 pct tot 4,881 euro) als grootste verliezer. KBC was dan weer lang de sterkhouder van de Bel20, maar moest uiteindelijk ook 1,1 procent lager tot 31,96 euro.

Fortis -0,8 procent
Die andere financial, verzekeraar Fortis, was even geschorst naar aanleiding van de uitspraak in de rechtszaak rond de opdeling van fortis. Advocaat Mischael Modrikamen had een aantal voorlopige maatregelen gevraagd, zoals een verbod voor de Nederlandse staat om de vroegere verzekeringsdochter van Fortis te verkopen en de schorsing van alle beslissingen van de algemene vergadering van Fortis van 28 april in Gent. De advocaat haalde bijna over de hele lijn bakzeil met zijn eisen. Na de hervatting steeg Fortis nog even, maar uiteindelijk moest het aandeel mee in de neerwaartse trend (-0,8 pct tot 2,895 euro).
 
De Frans-Belgische nutsgroep GDF Suez zakte 0,9 procent tot 29,16 euro. GDF Suez wil inspelen op de honger naar bedrijfsobligaties van de Japanse belegger. Het nutsbedrijf plant voor 65 miljard yen (488 miljoen euro) vijfjarige Samurai-obligaties aan pari te verkopen met een coupon van 1,17 procent. Dat blijkt uit een mededeling van Mitsubishi UFJ Securities, één van de drie banken die de obligaties zullen verkopen.

Option hoogvlieger
Op de brede markt was Option de hoogvlieger. Het aandeel eindigde 8 procent hoger op 1,35 euro. De Standaard berichtte dinsdag dat CEO Jan Callewaert en ING een grote investeerder hebben gevonden. ING stond weigerachtig tegenover de geplande kapitaalverhoging zonder vangnet. Het zou gaan om een "kwaliteitsnaam". Option weigerde te reageren op het bericht.
 
Ook het Mechelse biotechnologiebedrijf Galapagos werkte zich in de kijker. Galapagos ontving een mijlpaalbetaling van 4 miljoen euro van GlaxoSmithKline (GSK). Galapagos dankt dat aan het feit dat het eerste kandidaat-geneesmiddel in de artrose alliantie met GSK de klinische testfase is ingegaan. Het aandeel sloot 1,8 procent hoger op 8,35 euro.
 
Analist Jan De Kerpel had iets meer verwacht van de mijlpaalbetaling. "Galapagos houdt echter vast aan de doelstelling van 60 miljoen euro voor heel 2009", stelt De Kerpel. "Daarom verwachten we nog bijkomende mijlpaalbetalingen en inkomsten voor het einde van het jaar."
 
Punch International (-15,8 pct tot 3,20 euro) en het inschrijvingsrecht voor de kapitaalverhoging van Punch International (-35,6 pct tot 2,10 euro) waren de grootste dalers. Het aandeel spurtte maandag, de eerste dag dat het zonder voorkeurrecht noteerde, liefst 32 procent hoger tot 3,8 euro. Het voorkeurrecht klom toen 4,5 procent. Met de koersbeweging wordt de discrepantie tussen het aandeel en het inschrijvingsrecht nog groter, zonder aanwijsbare reden. (belga/mvdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!