Derde winstdag op rij voor Bel20

bewaar artikel
Door: redactie
3/12/09 - 18u37

Met een winst van 0,3 procent tot 2.525,14 punten ging de Brusselse Bel20-index voor de derde dag op rij hoger. Mobistar, Telenet en Delhaize waren opgemerkte stijgers.

De Bel20-winst van circa 1 procent die een groot deel van de dag op de tabellen stond, werd na 16 uur grotendeels weggevaagd. De verantwoordelijke was het bericht dat de Amerikaanse dienstensector, goed voor 90 procent van de economie, na twee maanden van groei in november weer gekrompen was.

Het nieuwe strategische plan van Delhaize, het 'New Game Plan', werd enthousiast onthaald door de beleggers. De warenhuisketen gaat het aantal winkelopeningen in 2010-2012 verdrievoudigen, werk maken van een 'nieuwe en agressieve prijsstrategie' en vanaf 2012 jaarlijks 300 miljoen euro besparen.

Analisten zijn positief over de nieuwe plannen. KBC Securities verhoogde het advies tot 'kopen' en het koersdoel van 56 euro tot 60 euro. Analiste Pascale Weber meent dat het Delhaize-aandeel aan een overdreven korting noteert tegenover zijn sectorgenoten. Delhaize eindigde 2,4 procent hoger op 52,76 euro.

Mobistar (+3,1%, 49,47 euro) en Telenet (+3,2%, 19,90 euro) gingen op hun elan van de voorbije dagen voort. Het slotrecord van 19,92 euro van 9 juli 2007, gecorrigeerd voor 6,5 euro nettokapitaalvermindering per aandeel, werd net niet gebroken. Analisten wijzen op de aanhoudende geruchten over een fusie van Telenet en Mobistar. 'Een perfect koppel', viel in de marktenzalen te horen. Zowel Mobistar als Telenet kregen de voorbije dagen ook koopadviezen van een paar Amerikaanse grootbanken.

AB InBev (-0,1%, 35,15 euro) kon niet profiteren van het tweede goede nieuws in even veel dagen. De verkoop van de activiteiten in Centraal-Europa en de Balkan aan CVC Capital Partners is definitief afgerond. AB InBev ontvangt 2,2 miljard dollar (1,45 miljard euro) en heeft uitzicht op nog eens 800 miljoen dollar afhankelijk van het rendement dat CVC behaalt op zijn investering. (belga/jv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!