Bekaert, KBC en AB InBev blinken uit op Brusselse beurs
De Bel20 sloot vandaag 1 procent hoger af op 2.506,47 punten. De Brusselse sterindex presteert daarmee beter dan het gros van de Europese beurzen. Die glansrol heeft Brussel te danken aan drie uitblinkers: Bekaert, KBC en AB InBev.
Bel20AB InBev ging voort op zijn elan van gisteren, toen het aandeel herstelde van een val met 4 procent eerder op de dag. Een conference call waarop het management zich relatief positief uitliet over het vierde kwartaal kon het sentiment keren. Het aandeel klom ook op de laatste dag van de week alweer 3 procent tot 33,57 euro.
Bekaert won bij de slotbel 4,7 procent tot 95,04 euro. De omzet van Bekaert bedroeg in het derde kwartaal 619 miljoen euro. Dat toont een geleidelijke verbetering kwartaal op kwartaal. Bekaert verlaagde de netto financiele schuld in het voorbije kwartaal met 122 miljoen euro, voor analisten een signaal dat de cashflow hoog bleef. KBC Securities trok zijn koersdoel op tot 100 euro.
Zowel Dexia als KBC kwam met derdekwartaalresultaten naar buiten. Beleggers reageerden erg verschillend op de cijfers van het Belgische bankenduo.
KBC steeg 4,5 procent tot 33,22 euro na een sterk kwartaalrapport. KBC boekte in het derde kwartaal 528 miljoen euro nettowinst. De onderliggende winst bedroeg 631 miljoen euro. Die cijfers liggen ver boven de analistenverwachtingen. Ook de moederholding KBC Ancora won 3,2 procent tot 17,96 euro.
Dexia boekte zijn derde kwartaalwinst op rij en zat met 274 miljoen iets boven de analistenverwachtingen. Dat is vooral te danken aan de lagere voorzieningen die Dexia aanlegde voor risicovolle kredieten. "Er is nog veel onzekerheid over het toekomstige businessmodel van Dexia. We houden ons koersdoel daarom in lijn met de boekwaarde van het bedrijf", zegt een analist. Ook beleggers zijn blijkbaar niet helemaal overtuigd. Dexia leverde 3 procent in tot 5,51 euro. Dexia was daarmee de grootste daler in de Bel20. Slechts drie andere aandelen (Fortis, NPM en Umicore) in de index gingen er (licht) op achteruit.
Brede marktOp de brede markt stond Systemat (+5,1% tot 4,95 euro) de hele handelsdag bovenaan. De computerdienstengroep haalde maandag een contract van 31,8 miljoen euro binnen bij de Europese Commissie en 31 andere Europese organen. Sindsdien steeg het aandeel bijna 9 procent.
Alfacam won 3,3 procent tot 7,50 euro na een trading update voor het derde kwartaal. "Alfacam trekt zijn omzetprognose voor 2009 in en stelt nu dat 2009 een behoorlijk overgangsjaar wordt", reageert KBC Securities op de trading update. Alfacam zegt in een reactie dat het dit jaar de resultaten van 2008 nog kan evenaren als het in de resterende weken slaagt in de verkoop van een grote regiewagen. De multicameratelevisiediensten en de studioverhuur lopen goed en het orderboek voor 2010 ziet er "veelbelovend" uit, klinkt het.
Punch, Kinepolis en Galapagos publiceerden eveneens kwartaalrapporten, maar die bevatten weinig verrassingen. De aandelen bewogen dan ook amper. (tijd/sam)