Iraakse premier hekelt contacten tussen Amerikanen en rebellen

bewaar artikel
Door: redactie
24/07/09 - 01u01
De Iraakse premier Al-Maliki.

De Iraakse premier Nouri al-Maliki verzette zich bij Amerikaans president Obama tegen contacten die een Amerikaans functionaris had met vertegenwoordigers van de Iraakse rebellen, meldt Hoshyar Zeybari, het hoofd van de Irakese diplomatie, in Washington.

Iraakse regering geschokt
In een interview op al-Hourra, de officiƫle Amerikaanse televisiezender in het Arabisch, zei Zeybari dat de Iraakse regering "geschokt" was door informatie in verband met een vergadering die in de lente plaatshad in Turkije. Daarop waren vertegenwoordigers van het Iraakse verzet, Turkse functionarissen en minstens een afgevaardigde uit de VS aanwezig.

Gesprek met Obama
Tijdens een conferentie op het United States Institute of Peace (USIP) bevestigde Maliki impliciet dat hij er met Obama over gesproken had. "De Amerikaanse regering en president Obama hebben ons gezegd dat ze groepen die Irakese en Amerikaanse soldaten, en Irakese burgers doden niet zouden tolereren", zei hij. "Er zijn dus geen onderhandelingen van de Amerikaanse regering noch van haar afgevaardigden met deze moordenaars geweest", voegde de Iraakse premier eraan toe.

Het State Department zei niet op de hoogte te zijn van de vergadering. (belga/vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!