Obama wil snel een stemming over gezondheidshervorming

De Amerikaanse president Barack Obama wil dat het Congres reeds in de komende weken stemt over de door hem fel nagestreefde hervorming van de ziekteverzekering. In het Witte Huis zei hij tegenover journalisten, regeringsambtenaren en mensen uit de medische sector dat hij alles zal doen wat in zijn macht ligt om de hervorming tot een goed einde te brengen.
 
Alle ideeën liggen op tafel, alle argumenten zijn naar voren gebracht. "Alles wat moest gezegd, is gezegd en zowat iedereen heeft het gezegd. De tijd is dus nu gekomen dat er een beslissing valt over hoe we het gezondheidsstelsel zullen hervormen", zei Obama. "Er is geen tijd om in te gaan op de eisen van de Republikeinen en de hele hervorming van vooraf aan nog eens te bekijken. De Amerikaanse bevolking en de economie kunnen gewoonweg niet langer wachten"'.
 
"Indien nodig moet die stemming via de controversiële procedure van een gewone meerderheid gebeuren", vindt Obama. "De hervorming is al gestemd in het Huis van Afgevaardigden met een meerderheid. In de Senaat is zij al met een gekwalificeerde meerderheid van 60 op 100 stemmen aangenomen. Zij verdient nu een finale stemming", beklemtoonde Obama. "Ik heb dus de leiders van de twee kamers van het Congres gevraagd hun werk af te ronden en in de eerstkomende weken een stemming te organiseren." (dpa/afp/sps)
03/03/10 21u34
printIcon Printversie       mailIcon Mail een vriend(in)     

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

Obamameter

Obamameter

Hoeveel van zijn beloften zal Obama nakomen?

Nagekomen
Compromissen
Niet nagekomen
Uitgesteld
Wordt aan gewerkt
Nog niet behandeld
Totaal

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.



acap enabled
Mediargus
Metriweb