VS-Senaat maakt weg vrij voor hervorming gezondheidszorg

bewaar artikel
Door: redactie
21/12/09 - 08u40
Harry Reid, leider van de Democraten in de Senaat, staat de pers te woord.

Bij de eerste cruciale stemming in de nacht van zondag op maandag heeft de Amerikaanse Senaat de weg vrijgemaakt voor de ambitieuze hervorming in de Amerikaanse gezondheidszorg. Dat is een van de strijdpunten van Amerikaans president Barack Obama. Voor Kerstmis zou de wet nog erdoor kunnen komen.

Met zestig stemmen tegen veertig hebben de senatoren een eerste hordereeks van procedures afgerond. Het debat over een deel van de wet ligt nu achter hen. De tekst omvat het compromis dat de laatste weken binnen de democratische meerderheid onderhandeld werd.
 
De eerste stemming vond plaats om 1.20 uur plaatselijke tijd (7.20 uur Belgisch tijd). Harry Reid, leider van de Democraten in de Senaat, sprokkelde toen zestig stemmen bij elkaar. De Amerikaanse Senaat telt 58 Democraten, twee onafhankelijken en veertig Republikeinen. Geen enkele van de veertig senatoren van de oppositie stemde maandagochtend voor.

Donderdagavond definitieve stemming
Twee andere stemmingen over procedures die de debatten over de hervorming binnen de gezondheidszorg moeten afsluiten, zijn voorzien op dinsdag en woensdag. Donderdagavond zou dan de definitieve stemming plaatsvinden. Zo zou de wet er nog nipt voor Kerstmis doorkomen.
 
In november keurde het Huis van Afgevaardigden zijn versie van de hervorming al goed. Zodra de Senaat het eens is over een tekst, moeten beide teksten nog samengesmolten worden.
De wet zou gezondheidszorg voorzien voor zo'n 31 miljoen mensen. (belga/mvdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!