Vanaf zaterdag moeten Europese luchthavens en luchtvaartmaatschappijen meer bijstand verlenen aan mensen die slecht te been zijn. Dan treden nieuwe Europese regels over de toegang van mensen met een verminderde mobiliteit tot het luchtvaartverkeer in werking.
Gratis
Mensen met een verminderde mobiliteit moeten vanaf de ingang van de luchthaven tot de boarding gate kunnen rekenen op een aantal gratis diensten, zodat ze net zo makkelijk als andere passagiers het vliegtuig kunnen bereiken. Eenmaal op het vliegtuig moeten de maatschappijen onder meer voorzieningen voor rolstoelen of geleidehonden verzekeren, zonder extra kosten aan te rekenen.
Vele luchtvaartmaatschappijen en luchthavens leveren al jaren inspanningen om hulp te verlenen aan mensen met een verminderde mobiliteit. Door de inwerkingtreding van deze regels krijgen toeristen echter betere garanties dat ze in alle Europese luchthavens en bij alle Europese maatschappijen op een brede waaier aan gratis diensten kunnen rekenen.
Eén op drie
Volgens de Europese Commissie heeft een derde van alle EU-burgers last van een verminderde mobiliteit. Het gaat niet enkel om andersvaliden, maar ook om oudere mensen die de lange afstanden in moderne luchthavens niet meer te voet kunnen afleggen. (belga/bf)


