© AD.nl.
"In de voorbereiding op het EK voetbal heeft Oekraïne een sprong van 30 jaar voorwaarts gemaakt. Ondanks de wereldwijde financiële crisis, is het land helemaal klaar voor het toernooi." Deze woorden sprak UEFA-voorzitter Michel Platini vlak voor de start van het EK. Onze collega's van AD.nl konden met eigen ogen vaststellen dat die uitspraak toch met een korreltje zout dient genomen te worden.
© AD.nl.
De luchthavens in de vier speelsteden (Kiev, Charkov, Lviv en Donetsk) werden grondig vernieuwd. En het World Economic Forum riep Oekraïne uit tot het land met het beste spoorwegnetwerk van de voormalig Sovjet-Unie.
Maar zoals de foto's laten zien, heeft de ontwikkeling zich beperkt tot de infrastructuur. Wat hotelkamers betreft, leven de Oekraïners nog dertig jaar terug. Dit zijn afbeeldingen van een driesterrenhotel. Het bed is een uitklapbank en de douche staat los in de badkamer. Tijdens het EK durven ze hier 60 euro per nacht voor te vragen. Een hoop geld in Oekraïne.
Veel supporters en ook journalisten verblijven in hostels. Drie stapelbedden op een kamer en één doucheruimte voor negentig man. Ook zijn er Oranjefans die in tijdelijk ontruimde studentenhuizen zijn ondergebracht. Charkov telt ruim 100.000 studenten. Velen van hen hebben hun kamer voor een maand verlaten, zodat voetbalsupporters er tijdens het EK kunnen verblijven. Sommige studenten bleken te lui om hun koelkast leeg te ruimen en hun verzorgingsproducten mee te nemen uit hun badkamer.


