Weekendje weg over de taalgrens
Met de kinderen gaat het wel eens richting Walibi in Waver, maar daar houdt onze kennis van Waals-Brabant meestal op. Terwijl de kleinste en jongste provincie van het land nog meer in petto heeft voor een weekendje weg met het gezin.
Het meer van Genval
De Slag van Waterloo
Musée Hergé
De abdij van Villers-la-VilleOoit was Villers-la-Ville een van de grootste cisterciënzerabdijen van Europa maar na de Franse Revolutie werd de kloostergemeenschap opgeheven en het gebouw verbeurd verklaard. Wat rest is de meest indrukwekkende ruïne van België: een gigantisch gebouwencomplex met de resten van een kloostergang, een kapittelzaal, een brouwerij, een abtskwartier en een abdijkerk. In de oude watermolen is een restaurant gevestigd. 's Zomers worden er allerlei evenementen gehouden.
Meer infoLogeren:In hun huis in Mellery hebben Mary en Vincent drie mooie kamers met een terras om te genieten van de groene omgeving. Tweepersoonskamer met ontbijt 50 euro.
Meer infoBeleef de Slag van WaterlooWaterloo, 1815. Hier werd Napoleon definitief een halt toegeroepen. Tijdens de zomerperiode kan je die Slag van Waterloo meebeleven. Aan boord van een speciaal ingerichte wagen kan je over het slagveld rijden. Die 'Battlefield Tour' loopt over drie gemeenten (Waterloo, Braine-l'Alleud en Genappe) en doet daarbij alle monumenten en musea aan die de beroemde veldslag herdenken. Niet te missen is ook La Butte du Lion. Boven staat een gigantische gietijzeren leeuw en kan je genieten van het uitzicht over de omgeving.
Meer infoLogeren:Boven de garage van hun huis hebben Micheline en Guy een prachtige gastenkamer met uitzicht op de uitgestrekte tuin. Tweepersoonskamer met ontbijt 70 euro.
Meer infoKuifje in Louvain-la-NeuveSinds kort kunnen de fans van Kuifje terecht in de bioscoop maar toch blijft het in 2009 geopende Musée Hergé het belangrijkste bedevaartsoord. Zo'n 300 voorwerpen en foto's worden permanent getoond en in de museumcollectie zitten ook 800 originele schetsen en tekeningen waarmee tijdelijke tentoonstellingen worden gebouwd. Het hypermoderne gebouw is trouwens perfect geïntegreerd in de omgeving. Louvain-la-Neuve is immers de jongste stad van België. Ze werd in 1968 aangelegd in futuristische stijl. Het is een paradijs voor voetgangers want de auto's rijden bijna allemaal ondergronds. Je vindt er ook veel openluchtkunst.
Meer info
Logeren:Piano II is een eenvoudig familiehotel in de gemeente Corbais, op een boogscheut van Louvain-la-Neuve. Er zijn zeventien kamers met kleine kitchenette. Tweepersoonskamer met ontbijt vanaf 65 euro.
Meer infoHet meer van GenvalVoor veel Brusselaars is het Meer van Genval de favoriete bestemming als ze op zoek zijn naar wat rust en groen. Op het meer wordt aan watersport gedaan en je kan er prachtige wandelingen maken. Langs de oever staan tal van huizen uit de Belle Époque. Le Château du Lac was het eerste vijfsterrenhotel van België en is nu helemaal gerenoveerd.
Meer info -
Château du Lac Logeren:Gastenkamer Guillaume Tell ligt op het grondgebied van de Vlaamse gemeente Overijse, maar wel aan de oevers van het meer van Genval. Het gebouw is een exacte kopie van een Zwitserse kapel en er zijn vier kamers die uitkijken over het meer. Tweepersoonskamer met ontbijt 125 euro.
Meer infoFietsen rond JodoigneWaals-Brabant is ook een opvallend groene provincie met bossen en glooiende heuvels, landerijen met vierkantshoeves en verstilde dorpjes. Jodoigne (Geldenaken) is een ideale uitvalsbasis om het oosten van de provincie te verkennen. En dat kan perfect per fiets. Deelgemeente Mélin is één van de mooiste dorpjes van Wallonië. In Jauchelette ligt La Ramée, de grootste schuur van het land.
Meer infoLogeren:De puike gastenkamer van Olivier en Sandrine de Ghellinck in een 19de-eeuws kasteeltje ligt in de gemeente Perwez. Romantische kamer en suite. Met zwembad. Tweepersoonskamer met ontbijt vanaf 95 euro.
Meer info