Unesco, de Organisatie van de Verenigde Naties voor Onderwijs, Wetenschappen en Cultuur, heeft in totaal 21 nieuwe werelderfgoederen toegevoegd aan de werelderfgoedlijst.
Het Werelderfgoedcomité, dat bijeenkwam in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia, rondde zijn beraadslagingen af over nieuwe kandidaten. Er werden 21 nieuwe werelderfgoederen toegevoegd, zegt Unesco. Daarvan zijn er 15 cultuurerfgoed, 5 natuurerfgoed en 1 is een combinatie van beide. In drie landen, Kiribati, de Marshall-eilanden en Tadjikistan, werd voor het eerst een site erkend. Een bestaand natuurerfgoed, het natuurpark Ngorongoro in Tanzania, werd ook erkend als cultuurerfgoed en werd zo een gemengd erfgoed.
Strafkolnies en kernexperimenten
De strafkolonies in Australië, het Bikini-atol waar de Verenigde Staten nucleaire experimenten uitvoerde op de Marshall-eilanden, en de grachten van Amsterdam in Nederland, zijn enkele van de nieuwe cultuurerfgoederen. Enkele nieuwe natuurerfgoederen zijn de hoge bergtoppen, keteldalen en vestigingsmuren van het eiland Réunion, en de de centrale hooglanden in Sri Lanka. De eilandengroep Papahanaumokuakea in Hawaï is nieuw gemengd erfgoed.
Ten slotte werden vier sites toegevoegd aan de lijst van bedreigd werelderfgoed. Het gaat om onder meer de regenwouden van de Atsinanana in Madagaskar. De Galapagos-eilanden in Ecuador werden van die lijst gehaald. (afp/tw)


