"Duurdere vakanties beïnvloeden reizigers niet"

bewaar artikel
Door: redactie
19/06/08 - 12u09

Koopkrachtschommelingen hebben relatief weinig invloed op het reisgedrag van de Belg. Dat zegt Lea Winkeler van Toerisme Vlaanderen. "Vakantie is een vaste waarde in het levenspatroon en in het uitgavenpatroon, die niet zomaar geschrapt wordt."

Vertrouwen
"Veel meer van invloed op het reisgedrag dan de koopkracht, is het consumentenvertrouwen", aldus Winkeler, die benadrukt dat dat in België nog vrij stevig is. "De kortere vakanties zijn daar wellicht gevoeliger aan, omdat ze vaak een tweede of derde vakantie zijn. Hoe dan ook blijkt uit crisissen in de voorbije jaren dat de vakantievraag zeer snel ook weer opveert van zodra het vertrouwen weer minimaal hersteld is."

Geen invloed
Momenteel zijn er volgens Toerisme Vlaanderen geen aanwijzingen dat de levensduurte en de brandstofprijzen een wezenlijke invloed hebben op het reisgedrag van onze landgenoten of op het succes van de bestemming Vlaanderen.

"Dit heeft ongetwijfeld ook te maken met het feit dat de Belgen vaak kiezen voor dichtbij-bestemmingen (binnenland en Frankrijk), en dat ons land als bestemming zijn klanten ook haalt in het binnenland en in de buurlanden (Brussel, dat veel internationaler is, is daarop een uitzondering)", klinkt het. (belga/bdr)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!