Antwerpen heeft in 2007 de kaap van anderhalf miljoen overnachtingen gerond. Dat zijn 100.000 overnachtingen (+7,1 procent) meer dan in 2006, toen het overnachtingscijfer al een flinke stijging (+8 procent) liet noteren. Antwerpen doet het met die cijfers beter dan het gemiddelde groeipercentage (5,7 procent) voor alle Vlaamse kunststeden.
Meeromzet
De stijging van 100.000 overnachtingen in de Antwerpse logiesector resulteert in een meeromzet in de plaatselijke economie van 15,5 miljoen euro. De totaalomzet van verblijfstoeristen in Antwerpen staat nu op 157,6 miljoen euro. Voor een overnachting in Antwerpen betaal je gemiddeld 84 euro.
Fransen
De Scheldestad kan, in vergelijking met de andere kunststeden, een opmerkelijke stijging van het aantal Franse overnachtingen (+16,1 procent) voorleggen. Ook Italianen blijken de weg naar Antwerpen gevonden hebben, met een stijging van 20,7 procent ten opzichte van een gemiddelde van 8,6 procent voor alle kunststeden samen. Eveneens aan een (nieuwe) opmars bezig zijn de Japanners, met een resultaat van 21 procent tegenover 0,3 procent voor de kunststeden. De Chinese markt gaat vooruit met 9,9 procent.
Baliebezoekers
Nog een opmerkelijke stijger in de toeristische cijfers die schepen van Cultuur Philip Heylen bekendmaakte, is het aantal baliebezoekers. In de eerste vijf maanden van 2008 klopten 63 procent meer bezoekers aan bij de twee toeristische balies in de stad (Centraal Station en Grote Markt). Die enorme stijging komt voornamelijk op rekening van de nieuwe balie in het Centraal Station die in februari de deuren opende. De balie in het Centraal Station is op enkele maanden tijd uitgegroeid tot de belangrijkste van de twee toeristische balies. (belga/lpb)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


