De NMBS mist meer aansluitingen dan de Nederlandse Spoorwegen
UPDATE
Nederlandse Spoorwegen: stipter dan de NMBS
Het percentage vertraagde treinen is in België 1,75 keer zo hoog als in Nederland. Het aantal aansluitingen dat verloren gaat, is 1,5 keer zo hoog. Bovendien vallen er in België meer treinen uit. Dat blijkt vandaag uit een onderzoek van de Nederlandse website treinreiziger.nl, op basis van cijfers die door de NS (de Nederlandse Spoorwegen) en Infrabel (de Belgische spoornetbeheerder) ter beschikking gesteld zijn.
Nederlands spoor intensiever
De cijfers, die betrekking hebben op het eerste kwartaal van 2008, zijn opvallend, aangezien het Nederlandse spoornet intensiever gebruikt wordt dan het Belgische. In België wordt een trein in de statistieken als te laat beschouwd, als die 6 minuten of meer te laat is. In Nederland is dat al bij 3 minuten. Om een goede vergelijking te maken heeft de NS op verzoek van treinreiziger.nl cijfers geleverd naar de norm die wij in België hanteren.
Meer dan zes minuten te laat
Uit die cijfers blijkt dat slechts 4,8 procent van de Nederlandse treinen een vertraging had van 6 minuten of meer. In België was dat fors hoger, namelijk 8,4 procent. In Nederland ging verder 7,6 procent van de geplande aansluitingen verloren, tegenover 11,3 procent in België.
Het hogere percentage gemiste aansluitingen hangt samen met het hoge percentage vertraagde treinen. Naarmate er meer treinen op tijd rijden, gaat vaak ook het aantal gehaalde aansluitingen omhoog.
Uitvallende treinen
Tot slot vallen er in België ook meer treinen uit, hoewel dat verschil klein is. In Nederland viel in het eerste kwartaal van 2008 1 procent van de treinen uit; in België was dat 1,2 procent. Het Nederlandse spoor staat nochtans bekend als een van de drukst bereden netwerken van de wereld. Alleen de Zwitsers zijn in Europa in staat nog beter op tijd te rijden op een eveneens zeer druk spoorwegnetwerk. (belga/anp/ka)


