-
 
HLN.be

Grootste indoor-pretpark van Europa in Nederland

Als alles volgens plan verloopt, wordt in 2011 het grootste overdekte pretpark van Europa in het Nederlandse Almere geopend. Het park met de naam "Adventure World" moet een van de belangrijkste publiekstrekkers worden aan de nog te ontwikkelen strandboulevard van Almere Poort.

Simulaties
De attracties van het pretpark zullen vooral bestaan uit 3D-simulaties waarin bezoekers onder meer kunnen vliegen in een straaljager, diepzeeduiken in de Caraïbische Zee en hanggliden over de Alpen.
Behalve de attracties worden in Adventure World ook verschillende hotels en restaurants gebouwd. Het park gaat ongeveer 180 miljoen euro kosten en krijgt een oppervlakte van 35.000 vierkante meter, ongeveer zes voetbalvelden. Het biedt werk aan zeker zeshonderd mensen.


Geen akkoord
De gemeente Almere is blij met de initiatieven voor het overdekte pretpark. Maar een woordvoerder benadrukt dat de gemeente Almere en Adventure World nog wel in onderhandeling zijn. "Hoe gaat het eruit zien, hoe wordt het goed bereikbaar, waar kan men parkeren, hoe wordt het pretpark ingepast in de omgeving? Er zijn nog vragen genoeg", aldus de gemeente.

Banen
De plannen voor het overdekte Adventure World in Almere Poort zijn bij de gemeente al een tijdje bekend. Dat de komst van de publiekstrekker mogelijk zes- tot zevenhonderd banen oplevert, wordt als groot pluspunt ervaren. 'Poort' is het nieuwste stadsdeel in Almere, dat momenteel volop in ontwikkeling is. (belga/edp)
12/04/08 15u12
mailIcon Mail een vriend(in)    printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 300.000 HLN-bezoekers

 

Nuttige links

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.

Mediargus Metriweb