Legendarisch Plaza Hotel in New York opnieuw open

bewaar artikel
Door: redactie
4/03/08 - 17u26
The Plaza Hotel
Kamer in het Plaza Hotel
Palm Courts lang voor de renovatie

Na een verbouwing die drie jaar duurde en 400 miljoen dollar kostte, heeft het wereldberoemde Plaza Hotel in New York op 1 maart opnieuw zijn deuren geopend.

Echt goedkoop is het met 1.000 US-dollar voor een kamer niet, maar met de historisch lage dollarstand zou een mens zich al eens een kleine uitspatting durven veroorloven.

Mythe
De Plaza, een begrip in New York, opende zijn deuren in 1907. Marylin Monroe leit zich hier fotograferen en de Beatles en Frank Lloyd Wright staan er in het gastenboek. Truman Capote gaf er zijn ,,Black and White Ball'' in de ballzaal van het hotel en in de Plaza werden scènes van mytische Holywoodfilms als ''North by Noortwest'' en ''Barefoot in the Park'' gefilmd. Conrad Hilton en Donald Trump waren ooit eigenaars van The Plaza.

In ere hersteld
De huidige eigenaars van het befaamde hotel, Elad Properties, dachten er eerst aan het hele hotel om te vormen tot appartementen, maar daarop kwam zo'n forse kritiek dat ze inbonden en beloofden het hotel in zijn vroegere glorie te herstellen. Het aantal kamers daalde wel van de oorspronkelijke 805 tot een meer handelbare 282, plus 181 appartementen.

Bad met melk en koekjes
Het hotelmanagement zegt dat de kamers de brug tussen oud en nieuw maken. Gasten kunnen er een flatscreen-tv verwachten, iPod-stations, elektronische sleutels en een touchscreen, waarmee je licht en temperatuur verandert. Maar daarnaast zijn er ook de 24 karaat badkranen, badkamers met mozaïtegeltjes op de vloer en butlers in witte handschoenen, één per hotelverdieping. Gasten kunnen er zonder onderscheid en vooral zonder verpinken een ''Eloïse''-bubbelbad met melk en koekjes bestellen.

Palmbomen
De échte, grote opening van The Plaza volgt op 10 mei. Maar de befaamde Palm Courts, een elegante dining room gedecoreerd met palmbomen, waar de gasten het ontbijt, de lunch, het diner en de ''afternoon tea'' kunnen genieten, is nu al in bedrijf, net als de champagnebar en de lobby.

Later deze lente volgen dan de vermaarde Oak Bar, samen met een nieuwe lounge, de ''Rose Club''. Tegen die tijd kunnen de gasten shoppen in de exclusieve shopping mall van het hotel, inclusief met spa. (Marc Helsen)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!