Prins Filip, minister van Buitenlandse Zaken Didier Reynders, Vlaams minister Ingrid Lieten en Brussels minister Benoît Cerexhe hebben vanochtend in Tokio de directie van All Nippon Airways (ANA) ontmoet. De Belgische delegatie trachtte de directie van ANA warm te maken voor een directe verbinding tussen Brussel en de Japanse hoofdstad.
Een rechtstreekse verbinding tussen Brussel en Tokio heeft bestaan tussen 1964 en 2001, tot het faillissement van Sabena. Tijdens die periode waren er tot 11 vluchten per week, cargo- en passagiersvluchten samen.
Reynders liet na afloop weten dat de Japanners duidelijk gemaakt werd dat Tokio de enige hoofdstad is van een G7-lidstaat - de rijkste landen (VS, Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk, Duitsland, Japan en Italië) - die geen directe verbinding heeft met Brussel, dat een logistieke hub is en waar zich de zetels bevinden van verschillende Europese en internationale instellingen. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken waren de vertegenwoordigers van ANA niet ongevoelig voor dat argument.



Bewerkt door: