© thinkstock.
In het Australische Sydney is een kolonie vleerhonden eindelijk verjaagd uit de Koninklijke Botanische Tuinen bij het beroemde Opera House. De dieren worden al jaren beschouwd als een plaag, en werden nu verdreven met behulp van lawaai, meldt de directeur van de tuinen.
In de Botanische Tuinen zaten vooral grijskoppige vleerhonden, de grootste vleermuizen ter wereld. Ze kunnen tot een kilo zwaar wegen, worden 22 tot 27 cm lang en hebben een spanwijdte van meer dan een meter. 's Nachts eten ze stuifmeel, nectar en fruit, en ze zijn dan ook belangrijk voor het voortbestaan van verschillende planten en bomen, onder andere eucalyptusbomen. Ze brengen stuifmeel over, en via hun uitwerpselen verspreiden ze zaadjes.
Schade
De dieren veroorzaakten echter veel schade in het park, waardoor al 58 bomen gekapt moesten worden. Honderden andere bomen en planten werden bedreigd. Vorige week hingen er nog ongeveer 5.000 vleerhonden aan de bomen in het park, maar nu zouden er nog slechts tien volhouders zitten.
Lawaai
's Ochtends en 's avonds wordt 35 tot 45 minuten lawaai gemaakt met behulp van het geluid van zware industrie. De timing van de actie, die al meermaals werd uitgesteld, was cruciaal wegens de broedcyclus van de dieren. De gevluchte vleerhonden hebben zich nu verspreid over de hele regio.
- Lawaai moet vliegende honden uit park in Sydney verdrijven
- Inviteer eens een kaketoe op je balkon
- Orale seks erg in trek bij vleermuizen



Door: