Thomas Cook en Neckermann verhogen de prijzen voor verre reizen in de zomer van 2012 met gemiddeld drie procent. Maar die stijgingen gelden niet voor België.
De prijszetting gebeurt volgens Van Outryve op nationaal niveau, en voor België worden geen prijsstijgingen verwacht. Reizen naar Thailand zouden zelfs goedkoper worden in ons land. Ook het feit dat er lagere prijzen zouden komen voor Egypte en Tunesië omwille van de Arabische Lente wordt door Van Outryve ontkracht. "We hebben momenteel een vijfde meer boekingen voor Tunesië en gaan zeker geen bijkomende promoties voeren."
Korte en middellangeafstandsbestemmingen zoals Mallorca, Griekenland, Bulgarije en Kroatië zouden gemiddeld twee procent duurder worden. Voor reizen naar Turkije en de Canarische Eilanden zal vier procent meer betaald moeten worden.
Hogere kosten
Aan de basis van de hogere prijzen liggen volgens Thomas Cook onder andere de hogere kerosinekosten door de gestegen olieprijzen. (belga/vsv)


