Vanaf 1 juni wil het stadhuis van Brussel meer toeristen verwelkomen met een vereenvoudigd uurschema en een nieuwe rondleiding in het gebouw. Daarnaast krijgt het onthaalbureau op de Grote Markt er een extra ruimte bij. Het zijn initiatieven van de stad Brussel en VisitBrussels die op een persconferentie zijn bekend gemaakt.
Gidsen zullen toeristen rondleiden in het stadhuis op zondag van 10 tot 16 uur en op woensdag van 13 tot 15 uur. Deze vereenvoudigde openingstijden gelden het hele jaar. Er is een becommentarieerde rondleiding van 45 minuten in drie talen. Omdat het stadhuis nog steeds dienst doet als gemeentehuis, zijn niet alle ruimten toegankelijk.
Het onthaalkantoor van VisitBrussels op de Grote Markt, de grootste toeristische trekpleister in Brussel, heeft een nieuwe ruimte van 40 vierkante meter erbij gekregen. Naast de informatie- en reservatiediensten is er ook een winkel met Art Nouveau-juwelen. Na deze eerste facelift volgt er volgend jaar een grondiger renovatie van het onthaalkantoor in overleg met Monumenten en Landschappen.
De toeristen kunnen deze zomer ook terecht bij de caravan van VisitBrussels op evenementen en een aantal gedecentraliseerde onthaalkiosken aan de Beurs, de Zavel, het Centraal Station en het Atomium.
"Tijdens de paasvakantie bedroeg de bezettingsgraad van de Brusselse hotels zowat 67 procent, dat is een toename van 22 procent tegenover vorig jaar", aldus schepen Philippe Close, voorzitter van VisitBrussels. Hij verwacht dat de Brusselse hotels tijdens de zomer ook meer toeristen zullen verwelkomen dan in 2010. (belga/kve)


