Spanje sponsort vakantie Belgische 55-plussers

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
27/08/10 - 10u28

De Spaanse overheid 'sponsort' deze winter de vakantie van Belgische 55-plussers. Samen met touroperators Sunjets en Jetair biedt ze viersterrenreizen naar Spanje aan tegen een scherpe all-inprijs vanaf 410 à 426 euro voor een week. Zo steken Belgische toeristen toch 70 euro in hun zak. De geste is nodig om de tewerkstelling te garanderen én loyauteit te creëren bij de almaar belangrijkere groep 55-plussers, zo schrijft het Laatste Nieuws.

Travel 55+: zo heet officieel het nieuwe, door de Spaanse overheid gesubsidieerde vakantieprogramma voor de Belgen. Wie ervan wil profiteren, hoeft maar aan één voorwaarde te voldoen: minstens één 55-plusser op de kamer nemen. Je kan dan aan een lagere prijs naar tien chique hotels reizen aan de Costa Blanca (1), Costa Almeria (1), Costa del Sol (5) of Mallorca (3).

"En dat van oktober tot begin april", zegt Hans Vanhaelemeesch, woordvoerder van Jetair/Sunjets. "De prijzen beginnen vanaf 410 à 426 euro voor zeven overnachtingen. In die bedragen zitten ook heen- en terugvluchten, volpension, wijn en water bij het eten, reisbijstandsverzekering én twee halvedaguitstappen."

Jetair/Sunjets werd enkele maanden geleden door de Spaanse overheid gecontacteerd om het programma aan te bieden aan de prijzen die zij met de hoteliers is overeengekomen. "Hun voornaamste beweegreden is het ondersteunen van de tewerkstelling in de zwakkere wintermaanden", zegt Vanhaelemeesch.

Hele jaar rond
Volgens toerisme-kenners heeft Spanje ook nog andere doelstellingen, dan louter de tewerkstelling te verzekeren tijdens deze winter. "De actie moet ervoor zorgen dat de 55-plussers nog jaren naar Spanje blijven komen, het hele jaar rond", zegt Robrecht Willaert van Travel Magazine.

Ook Neckermann/Thomas Cook is overigens door de Spaanse overheid gecontacteerd om het programma aan te bieden. "Maar wij hebben niet toegehapt", zegt woordvoerder Koen Van den Bosch. "Heel eenvoudig omdat we vonden dat enkele aangeboden hotels niet in ons aanbod pasten. Dat wil niet zeggen dat wij deze winter niets doen voor 55-plussers. Zij krijgen van ons kortingen van 5 à 15% op een reeks bestemmingen." (hln/kve)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!