Het ging even fout tijdens een vlucht van Northwest Airlines omdat de piloten hevig aan het discussiëren waren.
Een vlucht met bestemming Minneapolis is 241 kilometer te ver gevlogen. Net voor de landing kregen de piloten ruzie. De luchtverkeersleiders verloren het contact met het duo aan boord van de Airbus A320 van Northwest Airlines. Pas een uur later namen ze opnieuw contact op met de vraag of ze mochten landen. Er waren 144 passagiers aan boord van het toestel.
Hevige discussie
De piloten van de vlucht 188 van San Diego naar Minneapolis gaven toe dat ze "hevig aan het discussiëren waren over het luchtvaartbeleid." Het veiligheidsorgaan van de Nationale Transportvereniging gaat de vluchtgegevens onderzoeken en de opnames van de gesprekken tussen de piloten beluisteren. Ze zullen ook ondervraagd worden over het incident. Er zal ook onderzocht worden of de piloten en het boordpersoneel niet te vermoeid waren. Northwest is een onderdeel van Delta Air Lines. De maatschappij laat weten dat het de piloten voorlopig op non-actief gezet heeft in afwachting van de resultaten van het onderzoek.
Politie en leger ingeschakeld
Het toestel vloog op 12.000 meter hoogte toen plots alle radiocontact verbroken werd. Na meer dan uur en 240 kilometer omweg werd de communicatie hersteld en vroegen de piloten de toestemming om te landen. De luchthavenpolitie ging meteen aan boord van het toestel na de landing in Minneapolis. "De politie wilde zeker zijn of er geen sprake was van een kaping of een ander misdrijf", zegt de woordvoerder van de luchthaven Minneapolis-St.Paul. Ook het leger stond standby met gevechtsvliegtuigen.
Tweede incident
Het is al het tweede vliegincident deze week in de VS. Maandag landde een Boeing 767 van Delta Air Lines met 182 passagiers aan boord op de verkeerde plaats. Het toestel kwam neer op een baan waar andere toestellen moesten taxiën op de luchthaven van Hartsfield in Atlanta. Gelukkig waren er op het ogenblik van de landing geen vliegtuigen in beweging. (hlnsydney)


